sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 117

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 


11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 117

Hazırlık Çalışması

1. a) Günümüzde pek çok kişi genel ağ ortamında fazla zaman harcamaktadır. Siz genel ağda haftada kaç saat zaman harcıyorsunuz ve bu zamanın ne kadarını sosyal medyaya ayırıyorsunuz?

  • Cevap: Ben genel ağda günde 2 saat kadar zaman harcıyorum. Çünkü bu vakit geçirmenin bir sınırı yok. Bu da hem derslerden geri kalmamı hem de kitap okumamı engellemektedir. Bundan dolayı sosyal medyayı mümkün olduğunca az kullanmaya çalışıyorum.

b) Bireyin kendine güvenmesi ve yaptığı davranışın, harcadığı zamanın sorumluluğunu alabilmesi gerekmektedir. Siz kendinize olan güveninizle ve sorumluluk alıp kendi kendinizi denetleyerek genel ağda harcadığınız zamanı sınırlayabiliyor musunuz? Nasıl?

  • Cevap: Ben çoğu zaman sınırlayabiliyorum. Çünkü kendimi tutabiliyorum. Biliyorum ki denetimimi kaybedersem hem zamandan hem de geleceğimden olacağım.

2. Sosyal medyada konuşurken veya yazarken dili nasıl kullanıyorsunuz? Açıklayınız.

  • Cevap: Ne yazık ki olması gerektiği gibi kullanmıyorum. Çoğu zaman sokakta konuşulan kaba Türkçeyi bazen de kısaltmaları kullanıyorum. Bu da dilimin bozulmasına neden oluyor.

11. Sınıf Cem Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 117


.

.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk