sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 224 ANKA YAYINLARI

           12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ.

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

Destek olmak için lütfen--LİNK--paylaşınız.. 

 ..12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 224


.

.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 224 Cevapları Anka Yayınevi

6. İnsan, çevresi ve kişiliğiyle neden tutsaktır? Metne göre cevaplayınız.

 • Cevap:

7. Yazar, Batı’ya benzemeye çalışmaktan korkmamamız gerektiğini hangi örnekle, ne şekilde açıklıyor?

 • Cevap:

8. Batı’dan ne şekilde yararlanarak toplumumuza, vatanımıza yararlı olabiliriz? Tartışınız.

 • Cevap:

9. Metinde, deneme türünün bütün özelliklerini bulabiliyor muyuz? Açıklayınız.

 • Cevap:

10. Batı’ya Yönelmek, Kendimizi Bulmak denemesini Nurullah Ataç’ın Düşe Çağrı denemesiyle karşılaştırdığınızda dil ve anlatım yönünden benzerlikler buluyor musunuz? Bu benzerliklerin sebebi yaşadıkları dönemin zihniyetiyle ilgili olabilir mi? Açıklayınız.

 • Cevap:

11. Batı’ya Yönelmek, Kendimizi Bulmak metnini roman ünitesinde okuduğunuz Saatleri Ayarlama Enstitüsü metniyle Batı’ya yönelişin toplumumuza kazandırdığı ve kaybettirdiği değerler yönüyle karşılaştırınız. Ulaştığınız sonuçları sözlü olarak ifade ediniz.

 • Cevap:

12. Metinde yazarın ortaya koyduğu bilgi, tespit, yorum ve görüşleri; gerekçe, kanıt, tutarlılık, geçerlilik, doğruluk açılarından değerlendiriniz.

 • Cevap:

13. Yazarın Batı’ya öykünmekle ilgili düşüncelerini doğru buluyor musunuz? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 • Cevap:

14. Bilgilendirici, öğretici metinlerde yazar ile anlatıcı aynı şeydir yani edebî metinlerden farklı olarak gerçek bir kişidir.
Buradan hareketle yazarın konuyu hangi açıdan ele aldığını, yönlendirme yapıp yapmadığını, taraf olup olmadığını, öznel veya nesnel davranıp davranmadığını belirleyiniz.

 • Cevap:

15. Denemenin kolay okunan bir tür olduğunu söyleyebilir misiniz? Neden?

 • Cevap:

16. Yazarın aşağıdaki biyografisini okuyarak metni yazar-eser ilişkisi yönünden inceleyiniz.

 • Cevap:

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk