sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 136

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 136

Hazırlık Çalışması

1. Eskisi kadar olmasa da hâlâ ramazan ayında ailelerimiz, iftar ve sonrasında misafir ağırlar. Bu misafirliklerde yemek sonrasında koyu sohbetler oluşur. Bu sohbetlerde ailelerimiz daha çok hangi konularda konuşur? Sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Genel olarak güncel konuları, aile içi durumları ve yaşanılan yerler ile ilgili yaşanılan değişiklikler konuşulur. Örneğin aileden biri evlenmiş, askere girmiş veya okula başlamışsa bu konular ya da mahallede park cami okul gibi yeni yerler yapılmışsa bunlar konuşulur.

2. Televizyon, telefon ve genel ağın olmadığı zamanlarda aileler, komşular sıkça toplanır, saatlerce sohbet ederdi. Ama günümüzde böyle ortamları, sohbetleri görmek artık pek mümkün olmuyor. Sizce iletişim araçları bu kadar yoğun kullanılıyorken eski sohbet ortamlarının oluşması mümkün müdür? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Bence çok mümkün görünmüyor. Çünkü yeni nesil artık sosyal medyada vakit geçiriyor. Bu da eskisi gibi komşuluk misafirliklerinin olmamasını, insanların daha bireysel yaşamasını beraberinde getirmektedir.

11. Sınıf Cem Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 136 


.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk