sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 183

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 


11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 183

Hazırlık Çalışması

1. Türk Dil Kurumu, Güncel Sözlük’te “dostluk” kavramını “Dost olma durumu ve dostça davranış” olarak tanımlamıştır. Ama dostluk bu kadar basit değildir. Dostluk; insanlar arasındaki samimiyettir, karşılıksız ve çıkarsız bir fedakârlıktır, sevgidir, saygıdır, her ihtiyaç duyulduğunda yanında olmaktır, yardımlaşmaktır, güvenmektir, paylaşmaktır, açık sözlülüktür. Bu açıklamaya dayanarak çevrenizde dost diyebileceğiniz insanların var olup olmadığını değerlendiriniz.

  • Cevap: Dost demek yaşamı paylaşacağınız, sadece iyi günde değil en zor zamanınızda da yanınızda durabilecek olabilecek kişi demektir. Dost demek insanların sığınabilecekleri liman demektir. Bu yaşamı anlamlandıran en büyük kazanım demektir.

2. Peygamber Efendimiz, “Mümin cana yakındır. (İnsanlarla) yakınlık kurmayan ve kendisiyle yakınlık kurulamayan kimsede hayır yoktur.” hadisiyle ne anlatmak istemiştir? Açıklayınız.

  • Cevap: İnsanların kendilerine bile faydası olmayan cinsinden uzak durmamız gerektiğinden bahseder peygamber. O der ki insanlar sadece kendilerini düşünmemeli aynı zamanda çevrelerindekilere de faydaları olmalıdır.

11. Sınıf Cem Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 183


.

.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk