sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 98

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 

.


.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 98

Hazırlık Çalışması

1. Türk Cumhuriyetleri (Azerbaycan, Kırgızistan vb.) uzun yıllar ana dilleriyle konuşamamışlardır. Bu durumun nedenini araştırınız.

Cevap: Türk Cumhuriyetleri, Sovyetler Birliği döneminde Rus egemenliği altında kaldılar. Bu dönemde Rusça, eğitim, yönetim ve günlük yaşamda baskın dil haline getirilerek, yerel dillerin kullanımı sınırlanmıştır.

2. Azerbaycan’ın tarihini, edebiyatını, sosyal ve kültürel özelliklerini araştırınız.

  • Cevap: Azerbaycan tarihi, binlerce yıl öncesine dayanmaktadır ve zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Azerbaycan edebiyatı, Orta Çağ’dan bu yana gelişmiştir ve zengin bir şiir geleneğine sahiptir. Azerbaycan edebiyatının en büyük isimlerinden biri, 12. yüzyılda yaşamış olan Nizami Ganjavi’dir. “Leyla ile Mecnun”, “Hüsrev ile Şirin” ve “İskendername” gibi ünlü eserleriyle tanınır. Azerbaycan toplumu, çeşitli etnik grupların ve dillerin birleşiminden oluşur. Azerice, resmi dil olup, Rusça ve İngilizce de yaygın olarak konuşulur.

11. Sınıf Cem Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 98


KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk