sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 245

 12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2022 2023,12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023,KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022-2023, 12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 


.
.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 245

HAZIRLIK

1. Kitap okumayı sever misiniz, sizce kitaplar bize neler kazandırır? Tartışınız.

  • Cevap: Kitap okumayı çok severim. Kitap okuma, insanların düşünme yeteneklerini geliştirir ve onları yaratıcı düşünmeye yönlendirir. Kitap okuma ayrıca insanların dikkat sürelerini uzatmayı ve konsantrasyon yeteneklerini geliştirmeyi sağlar. Kitap okuma, ayrıca insanların düşüncelerini keşfetmeyi ve yeni fikirler edinmeyi teşvik eder ve insanların hayal güçlerini canlandırır. Bu nedenle, kitap okuma insanlar için çeşitli yararlar sağlar ve insanların zihinlerini, dil becerilerini ve bilgi birikimlerini geliştirir.

2. “Türkiye’nin Ruhu: Cemil Meriç” adlı belgeseli bularak sınıfa getiriniz (Etkinliğe yöneliktir.).

  • Cevap: Belgeseli sınıfa getirerek sizler izleyebilirsiniz. Türkiye’nin Ruhu: Cemil Meriç adlı belgesel hakkında şunlar yazılabilir.

Aydınlarımızdan biri de Cemil Meriç’ tir. Ülkesinin geçmişini, hâlini ve geleceğini sırtlanan bir aydın… Türkiye’ nin Ruhu, Cemil Meriç’ in ayna kişiliği üzerinden, başta Cumhuriyet dönemi olmak üzere son ikiyüz yıllık düşünce ve siyaset maceramızı, Batılılaşma çabalarımızı ve bu uğurda yapıp ettiklerimizin üzerimizdeki etkilerini, sanat ve edebiyat sorunlarımızı irdelemek ve yarınlarımıza daha kendinden emin bakabilmek için gerekli düşünce ipuçlarına vakıf olmak, kısaca “Türkiye’nin Ruhu” nu sorgulamak amacını taşır.

3. “Proust” hakkında bir araştırma yapınız (Metni anlama ve çözümleme 4 ve 6. soruya yöneliktir.).Cevap:

Marcel Proust 10 Temmuz 1871 yılında Auteuil’de dünyaya geldi. Frankurt Anlaşması Fransa- Prusya Krallığı savaşları sona erdikten iki yıl sonra doğmuştur. Çocukluğu Üçüncü Cumhuriyetçilerin göreve geldiği dönemlere denk gelmiştir.

Yazarın en büyük eseri olan Kayıp Zamanın İzinde kitabında aristokrasinin çöküşü ve orta sınıfın yükselişini ve toplumsal değişimleri konu almaktadır.

Marcel Proust  anne ve babası oldukça kültürlü insanlardı. 9 yaşına geldiğinde ilk ciddi astım nöbetini geçirdi. Bundan sonra her zaman hasta bir çocuk olarak anıldı. Çocukluğunun büyük bir bölümünü bir çiftlikte tatil yaparak geçirdi.

Liseye kayıt oldu fakat hastalığı yüzünden eğitimi yarıda kaldı. Buna rağmen edebiyat yeteneği ile ön plana çıktı. Arkadaşları sayesinde burjuva sınıfının salonlarına girebildi ve Kayıp Zamanın İzinde kitabı için önemli kaynaklar edildi.

Marcel Proust hayatı boyunca bir işte çalışmadı annesi ve babası ölünceye dek onların yanında yaşamayı sürdürdü. Bir eşcinsel olan yazar eserlerinde eşcinselliği eserlerinde uzun uzun işledi. 1894 yılında Dreyfus olayı başladığında Dreyfus yanlılarının arasında yer aldı. Felsefe diplomasını aldı. 1898 yılında Dreyfus olayları büyüdü.

Proust yaşamının son 3 yılını yatakta geçirdi. Gündüzleri yatıyor geceleri ise romanını bitirmeye çalışıyordu. 1922 yılında zatürreye yakalandı ve akciğer apsesinden dolayı yaşama veda etti.Yaşarken edebiyat dünyasının yarısı onu parlak bir yazar olarak lanse etse de diğer yarısı okunamayacak kadar ağır olduğunu belirtmişlerdir.

12. Sınıf Ordinat Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 245 

.
.12.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-ordinat-yayinlari-sayfa-
12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk