sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa 153

 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa..

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 153

8. Millî Edebiyat Dönemi’ne ait bu metinle Servetifünun Dönemi’ne ait “Aşk-ı Memnu” adlı metnin benzer ve farklı yönlerini aşağıda verilen ölçütlere göre yazınız.

Kiralık Konak

Tema

  • Cevap: Eski bir konak ile yeni kurulan apartmanlar üzerinden eski yeni çatışmasını, yanlış Batılılaşmayı tema olarak söyleyebiliriz.

Konu

  • Cevap: Osmanlının son zamanları ile bu zor şartlar altında yaşamaya çalışan nesillerin arasındaki çatışmayı anlatmaktadır.

Dil ve Anlatım

  • Cevap: Dil sade olmaya çalışılmasına rağmen günümüz okur severleri için yine de ağırdır. Çünkü bilinmeyen pek çok Arapça ve Farsça kelime ile tamlama kullanılmıştır.

Etkilendiği Akım

  • Cevap: Etkilenilen akım olarak realizm ve sembolizmi sayabiliriz.

******

Aşk-ı Memnu

Tema

  • Cevap: Yanlış batılılaşma sonucu ailevi ilişkilerin geçirdiği sarsıntı ve yasak bir aşkın neden olduğu sonuçlar.

Konu

  • Cevap: Amcasının eşine aşık olan Behlül ile Bihter’in ölümsüz aşkı.

Dil ve Anlatım

  • Cevap: Dil ağırdır. Çünkü Servet-i Fünun temsilcisi olan Halit Ziya’nın bu eseri o döneme göre ağır bir dili kullanılmıştır.

Etkilendiği Akım

  • Cevap: Etkilenilen akım olarak realizmin öne çıktığını söylemek mümkündür.
..
.
.
.
Diğer tüm sayfalar için TIKLAAAA
10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023

10.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa-

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk