sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa 119

 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa..
..

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 119

Metne Hazırlık

1. Şairler tarafından yapma destanlar oluşturulmasının nedeni sizce nedir?

  • Cevap: O şair topluma büyük etkisi olan olayları tarihe not etmek amacıyla sanatını konuşturmak istemiş olabilir. Çünkü bir şairin, toplumu etkileyen herhangi bir olayı tabii destanlara benzeterek söylemesi sonucu oluşan destanların olduğunu biliyoruz. Yazarı belli olan, daha yakın zamanda yazılan ve olağanüstü durumlara az yer veren yapma destanların ortaya çıkış macerasının bu olduğunu söyleyebiliriz

2. “Şehitlik” kavramının bir edebî esere konu olmasıyla toplumun hafızası, inanç ve kültürü arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.

  • Cevap: Toplum kendisi için yaşamını feda edenleri asla unutmaz. Bazen bu unutmama olayı bir şiirler bazen bir destanla bazen de bir atasözü ile de olsa her zaman halkın kalbinde yer edinecektir. Çünkü topraklarda bağımsız yaşamanın bedelini ödeyen şehitler insanların kalplerinde sonsuza uğurlanır.
.
.
.
Diğer tüm sayfalar için TIKLAAAA
10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023

10.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa-

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk