sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 47

   12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022-2023, 12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 47,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 47.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 47

HAZIRLIK

1. Yatılı okulda eğitim gören bir kişiyle görüşerek bu okulun onun yaşamını nasıl etkilediğini öğreniniz. Edindiğiniz bilgileri sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: Ben mahallemizden bir abla ile görüştüm bana şunları anlattı: Eğer ortaokuldan başlayan bir maceraysa bu, ilk yıl her gün salya sümük ağlayarak aradığınız annenizin yokluğuna bir süre sonra alışmayı ve bu alışmışlıktan bir daha kurtulamamayı beraberinde getirir. bir sürü kardeş, sıcacık bir yuva kazanmaktır. Kan bağı olmayan birini kendi canından çok sevmeyi öğrenmektir. Hiyerarşiyi, prosedürü erken öğrenmektir. Ezilmemeyi, ezmemeyi öğrenmektir, dayanışma demektir.

2. Etrafınızdaki erken yaşta sorumluluk alan insanları gözlemleyerek bunların diğer insanlardan farklarını belirtiniz.

  • Cevap: Bu tür insanlar çok daha genç yaşta olgunlaşır hayata daha farklı ve sorumluluk sahibi bir gözle bakarlar. Genelde hedeflerinde başarıya ulaşırlar. Bunun yanında liderlik özellikleri de hemen göze çarpar.

3. Füruzan hakkında bir araştırma yapınız (Etkinliğe ve sözlü iletişim uygulamalarına yöneliktir.).

  • Cevap:  Füruzan, Türk yazar. Çağdaş Türk edebiyatının önemli isimlerinden birisidir. Türk öykücülüğünde genellikle “küçük insanlar” diye adlandırılan toplumun ezilmiş, hakkı yenmiş, duyarlıklı iç dünyaları keşfedilmemiş insanlarını yazmıştır. Eserleri:

Parasız Yatılı (1971, Bilgi)

Kuşatma (1972, Bilgi)

Benim Sinemalarım (1973, Bilgi)

Gecenin Öteki Yüzü (1982, Adam)

Gül Mevsimidir (1985, Can)

Yedi Öykü (1992, Gendaş)

Sevda Dolu Bir Yaz (1999, YKY)

Toplu Öyküler (2004, YKY)

.
.
.12.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-ordinat-yayinlari-sayfa-

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk