sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 46

   12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022-2023, 12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 46

11. “Sancho’nun Sabah Yürüyüşü” adlı öyküde betimlemeler niçin daha çok kaldırımlar, pantolonlar, çoraplar, kediler ve köpekler üzerine yapılmıştır? Açıklayınız.

  • Cevap:
  • Çünkü metnin kahramanlarını bu canlılar oluşturmaktadır. Bunun yanında okurun metni daha iyi anlayabilmesi için olayların etraflarında gelişen kahramanların betimlenmesi doğru bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır.

12. Metinde ne gibi toplumsal eleştiriler yapılmıştır? Tespitlerinizi maddeler hâlinde yazınız.

  • Cevap:

➢ İnsanların gelişimi ve değişimi yanlış anlamaları

➢ İnsanların taklit yaşamlar peşinde sürüklenmeleri

➢ İnsanların kendileri gibi değil başkaları için sahte kimliklerle yaşamaları

13. Metinde geçen “panjur, rüzgâr, profesör, şatafat” sözcüklerine yönelik telaffuz çalışması yapınız.

  • Cevap: Bu kelimeleri doğru telaffuz etmeye çalışınız.

ETKİNLİK

Cervantes’in “Donkişot” romanındaki kahramanı Sancho’yla Haldun Taner’in hikâyesindeki Sancho arasında ne gibi benzerlik ve farklılıklar vardır? Düşüncelerinizi sınıfta paylaşınız.

  • Cevap: İkisi de okurun sevgisini kazanabilecek tatlılıkla okura sunulmuştur. İkisi de saflıkları ile bazen zararlı çıksalar da sonuç itibarıyla hep kazanan kesimdirler. İkisi de sahiplerine çok sadıktırlar.
.
.12.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-ordinat-yayinlari-sayfa-46--

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk