sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 220 ANKA YAYINLARI

           12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ.

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

Destek olmak için lütfen--LİNK--paylaşınız.. 

 ..12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 220


.

.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 220 Cevapları Anka Yayınevi

5. Fransız düşünürlerinden Jules Soury (Jül Suri) “Bütün masalları çürüttüm, yıktım. Masalsız kaldım… Bana masal verin, masal verin bana, masalsız yaşıyamıyorum!” sözleriyle hangi isteğini dile getirmektedir? Yazar onun çılgınlıktan o gün kurtulduğunu söylerken ne demek istemiştir?

 • Cevap:

6. Nurullah Ataç’ın, denemesinde “gönenmek, tilcilik, acun, sanı” gibi öz Türkçe sözcüklere yer vermesinin nedeni ne olabilir? Açıklayınız.

 • Cevap:

7. Yazarın üslubunda öz Türkçe sözcükler kullanmak dışında dikkatinizi çeken başka hangi özellikler vardır? Belirleyiniz.

 • Cevap:

8. Nurullah Ataç, edebiyatımızda deneme denince akla ilk gelen isimdir. Okuduğunuz Düşe Çağrı denemesiyle onun bu ünü hak ettiğini söyleyebilir misiniz? Neden?

 • Cevap:

9. Metni daha önce okuduğunuz Dostluk Kaygısı adlı metinle içerik, dil ve üslup özellikleri bakımlarından karşılaştırınız. İki metnin farklılıklarını belirtiniz.

 • Cevap:

10. Yazar, metinde nasıl bir tutum (eleştirel, mizahi, öğretici vb.) içindedir? Onun tutumu, denemeyi daha ilginç bir hâle getiriyor mu?

 • Cevap:

11. Eserin başlığı ile içeriği arasında tutarlılık var mıdır? Kısaca açıklayınız.

 • Cevap:

12. Yazara göre gerçekçi edebiyatın eksik yanı nedir?

 • Cevap:

13. Yazarın gerçekçi ve hayalî edebiyata dair fikirlerine katılıyor musunuz? Siz, hangi edebiyatı tercih edersiniz? Niçin?

 • Cevap:

14. Yazar, metinde gerçekçi edebiyatın okuyucuya diğer insanların kişiliklerine önem vermeyi öğretebileceği- ni hangi sözlerle ifade etmiştir? Belirleyiniz.

 • Cevap:

15. Yazarın biyografisini okuyunuz. Metni yazar-eser ilişkisi yönünden inceleyiniz.

 • Cevap:
DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk