sponsorlu reklam Admatic -sponsor

9.Sınıf Edebiyat Sorumluluk Sınav Soruları Eylül 2020

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı  Sorumluluk Sınav Soruları (Pandemi Dönemi Sadece İlk Dönem Konuları)
SORUMLULUK SINAV SORULARI EYLÜL-HAZİRAN 2020-2021-2022, SORUMLULUK SINAV SORULARI, SORUMLULUK SINAVLARI, 9,10,11,12.SINIF SORUMLULUK SINAV SORULARI..-SORUMLULUK SINAV SORULARI, SORUMLULUK SINAVLARI, 2019 sorumluluk sınavları, Dil ve Anlatım Sorumluluk Sınavları, Türk Dili ve Edebiyatı Sorumluluk Sınavları, 2020-2021, 2020 Haziran


SORUMLULUK SINAV SORULARI,SORUMLULUK SINAVLARI,9.SINIF EDEBİYAT SORUMLULUK SINAVLARI,EDEBİYAT SORUMLULUK SINAVLARI,9.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORUMLULUK,

derskonum.com'un değerli öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de kitap cevapları,konu anlatımı,pdf ders notları ile sizlerin yanınızdayız..Bu sayfamızda 9 .Sınıf Edebiyat Sorumluluk Sınav Soruları ve Cevapları (Pandemi Müfredatına Uygun) üzerine bir yazı yazacağız. 
DİKKAT :Sorumluluk sınavı soruları sadece ilk dönem ünite konularını kapsamaktadır. Bu üniteler ve konular:
*giriş
*hikaye
*şiir
*masal-fabl
bunlarla birlikte bu ünitelerde yer alan dil bilgisi konuları olan isimler, sıfatlar, noktalama işaretlerini kapsamaktadır. 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..
destek olmak için lütfen paylaşınız

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Güz Dönemi Türk Dili ve Edebiyatı Dersi Sorumluluk Sınavı Sorularıdır.
Ne hasta bekler sabahı,

Ne taze ölüyü mezar.

Ne de şeytan, bir günahı,

Seni beklediğim kadar.

Aşağıdaki soruları verilen şiire göre cevaplayınız?.
1-Teması:
2 Ölçüsü:
3-Kafiyeleri:
4- Redifleri:
5- Türü:

6-Hikayenin bölümlerini yazınız.?7- Olay hikayesinin Türk ve dünya edebiyatındaki temsilcilerini yazınız ?

8- Aşağıdaki metinde kullanılan bakış açılarını yazınız. ?Belli belirsiz bir hayal kırıklığı hissetti. Bu kadarını da yapmaz, yapmamalı diye düşündü. Ama insanoğlu işte çiğ süt emmiştir. Hemen eşyalarını topladı, ardına bir kez daha baktı. Kafasındaki sorulara cevap bulmaya çalışıyordu. Sessizce dışarı çıktı…9-Aşağıdaki metinde geçen yazım yanlışlarını bulup bunların doğrusunu yazınız.?
Yazmanın bir tutku olup olmadığını soruyorlar bana. Bu denizin içinde yıllarca kalmış bir canlıya suyu his edip etmediğini sormaya benziyor. O kadar uzun zamandır yazıyorumki…
Bunun bir tutkumu yoksa alışkanlık mı olduğunu hatırlamıyorum bile. Ne varki yazmanın
temel de bir tutku olduğunu rahatlıkla söyleye bilirim.

10-Aşağıdaki parçada ayraç () içindeki yerlere uygun noktalama işaretlerini yazınız. ?

Bazen canımız çok sıkıldığında, ( ) Ne olacak bizim halimiz ( ) ( ) deyip düşünürüz. Kafamızda sisli düşünceler( ) yüzlerde donuk ifadeler ( )


9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Sorumluluk Sınav Soruları

3 Yorumlar

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk