sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 237

11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI 2018 2019
Meb yayınları 11 sınıf edebiyat kitabı cevapları
DEĞERLİ derskonum.com TAKİPÇİLERİ
YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA DA BERABER OLACAĞIZ..
İLK DEFA OKUTULACAK OLAN BU DERSİN KİTAP CEVAPLARI SİTEMİZDE YAYINLANACAKTIR..KİTAP CEVAPLARINI OKUL DERSLERİNE PARALEL ŞEKİLDE YAYINLAMAKTAYIZ.
EĞER ACİL DURUM VARSA YORUM KISMINA YAZINIZ 😁
11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERSİ KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI
İYİ ÇALIŞMALAR
DİKKAT: BU SAYFADA MEB YAYINLARI CEVABI VAR
EĞER EKOYAY YAYINLARI CEVABINI ARIYORSANIZ TIKLAYIN


.11. Sınıf Ekoyay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 237 Cevabı
10. Nobel ödüllü George Bernard Shaw, çağdaş İngiliz tiyatrosunun kurucusudur. Kırktan fazla oyun yazmıştır. Bunlardan biri de 1913’te kaleme aldığı Pygmalion adlı oyundur. Bu oyunla ilgili yazarın bir anısı şöyledir: Bernard Shaw, Pygmalion oyununun galası için İngiliz siyasetçi Churchill’e (Çörçil) gönderdiği davetiyeye şu alaycı notu ekler “Davetiye iki kişiliktir. Bir dostunuzu da getirin -tabii eğer varsa-.” Churchill de bunun üzerine yazara şu notla karşılık verir “Galaya değil ama ikinci oyuna gelirim, tabii eğer sahnelenirse.”
Bu bilgiden yola çıkarsanız George Bernard Shaw hakkında neler söyleyebilirsiniz?
  • Cevap: Mizahı seven cesur bir yazardır. Çünkü dönemin siyasetçisine aşırı iğneliyici bir davetiye yollamaktan korkmamaktadır. Aynı zamanda çok ince bir espri anlayışına da sahip olduğunu görüyoruz. 

..

,11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI 2018 2019, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI, 11 EDEBİYAT CEVAPLARI, 2018 2019 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI BİRYAY,11.SINIF EDEBİYAT CEVAPLARI MEB,11.SNIF EDEBİYAT CEVAPLARI 2019,SAYFA,meb yayınları 11.sınıf edebiyat kitabı cevapları,11.SINIF EDEBİYAT DERS KİTABI CEVAPLARI MEB YAYINLARI, 2018 2019, 11.SINIF EDEBİYAT BİRYAY YAYINLARI CEVAPLARI,11 sınıf edebiyat kitabı cevapları meb ,meb yayınları 11 sınıf edebiyat kitabı cevapları ,11.sınıf edebiyat ders kitabı cevapları meb yayınları 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk