Sponsorlu Bağlantı

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 48

..........sponsorlu bağlantılar......... .........sponsorlu bağlantılar.......

       12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 


.11. Aşağıda verilen metinlerde hangi anlatım biçimi ve tekniklerinin kullanıldığını yazınız.


Metin- Anlatım Biçimi ve Teknikleri


“Şimdi sâkinim, öyle olmam gerek, biraz daha durulmalıyım, çünkü ben bir şey yapmadım, buna iyice inanmalıyım, iyice inanmalıyım, bıçak en son benim elimde değildi, arabacı vurulduğunda da kimse beni orada görmedi, daha sâkin, daha sâkin, daha sâkin … ilkin kendimi inandırmalıyım.”Güneş oldukça yükselmiş, odayı iyice ışığa boğmuştu. Pencerelerin perdesi olmadığından,ışıklar, bütün bolluğuyla dolduruyorlardı odayı.Bu denli değişme, birden korkuttu Kerim’i. İnsan, demek bu kadar değişebilir,bu kadar ufalabilirmiş!– Nedir bu hal ana, sabahın köründe?
– Sen daha iyi biliyorsun. Duymadım belleme. Babana gelince, ayağını çoktanB çukura sokmuş o.
– Hiç umut yok muymuş?


Ana, şimdi, sofrayı toplamaya başlamıştı. Keriman, cebinden, paçavralara sarılı çöpünü çıkardı, elinde kıvırıp oynamaya başladı.12. Hikâyede iç konuşmalar önemli bir yer tutuyor. Bu anlatım tekniğinin metindeki işlevi nedir?

13. Metin, hikâye türlerinden hangisine daha yakındır? Açıklayınız.

14. “Sezai Karakoç’un Köpük şiirinde dile getirdiği ‘Bir insanı al onu çöz çöz çocuk olsun’ söyleyişiyle Çözülme hikâyesinde anlatılanlar benzeşmektedir. Özdenören’in öyküsünden hareketle ‘Bir toplumu al, onu çöz çöz aile olsun.’ demek mümkündür.”

Yukarıdaki tespite katılıyor musunuz? Ailedeki çözülme, toplumu ne şekilde etkiler? Açıklayınız.

.

.

.


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

.........sponsorlu bağlantılar....... ..........sponsorlu bağlantılar........

PAYLAŞ BİZE DE KATKIN OLSUN :)

Facebook Twitter Google+
0 YORUM "12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 48"

Back To Top -->