Sponsorlu Bağlantı

BİR METİN ÜZERİNDE FİİLLERİ GÖSTERME, FİİLLER ÇALIŞMA KAĞIDI

..........sponsorlu bağlantılar......... .........sponsorlu bağlantılar.......
.........sponsorlu bağlantılar....... .........sponsorlu bağlantılar.......

BİR METİN ÜZERİNDE FİİLLERİ GÖSTERME, FİİLLER ÇALIŞMA KAĞIDI, BİR METİN ÜZERİNDE FİİL GÖSTERME, FİİLLER, Karşında çırpınıp duran deniz ,sanki içimdeki bu çalkantıyı hissetmişti. Kül gibi grileşmiş gökyüzünde güneşten bir parçacık bile kalmamıştı. Garip bir rüzgar geziniyordu havada .Sanki o da anlamıştı huzursuzluğumu. İçimdeki acı gibi feryat ederek geçti bir martı. Ne o benim derdimden ne ben onun derdinden haberdardım. Hava ılıktı. Kaldırımda küçük bir kedi geziniyordu. Beni görünce koşarak gelip bacaklarıma sürtünmeye başladı. Sanki ben kendisinden iyi durumdaymışım gibi kendini acındırdı bana.
Köşeden gelen simitçiye seslenip durdurdum. Bir simit verdi :soğumuş ,bayatlamış ... Pek önemli degildi ama. Simidi parçalayıp köşeye bir yığın oluşturdum. Siyah kedi bana sürtünmeyi bırakıp koştu . Arkamı dönüp gittim. Anlaşılan bugün de bir huzur yoktu.
örnek 2

Bir gün bir çocuk annesine sürpriz yapmak için carşiya GİTMİŞ. ve bir kaç sus alarak eve DÖNMÜŞ. ve bir kirtasiyeden de. süsleme için renkli kagitlar ALMIŞ.çocuk çok yorulmuş ama hediye ALMAMIŞ. komşunun cocugundan rica ETMİŞ. komsusu ise geldiğinde elinde bir çiçek VARMIŞ. annene çok güzel bir sürpriz YAPIYORSUN. DEMİŞ. çocuk ise 'bir gün anneme az GELİR.onun bana yaptigi fedakârliklari saysan. dağ OLUR. DEMİŞ. ve eve doğru YÖNELMİŞ.

BUYUK HARFLE YAZİLANLAR

.........sponsorlu bağlantılar....... ..........sponsorlu bağlantılar........

PAYLAŞ BİZE DE KATKIN OLSUN :)

Facebook Twitter Google+
0 YORUM "BİR METİN ÜZERİNDE FİİLLERİ GÖSTERME, FİİLLER ÇALIŞMA KAĞIDI"

Back To Top -->