sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 200

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 200

Hazırlık Çalışması

1. 16. yüzyıl halk şairlerinden olan Köroğlu’nun (asıl adı Ruşen Ali) hayatı destanlaştırılmıştır. Halk arasında yüzyıllarca dilden dile dolaşan bu destan, 1967 yılında Atıf Yılmaz yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmış ve büyük beğeni toplamıştır. Okuyacağınız “Koçyiğit Köroğlu” tiyatrosu da konusunu bu destandan almış ve devlet tiyatrolarında sahnelenmiştir. “Köroğlu Destanı” gibi oyunlaştırman veya sinemaya uyarlanan başka destanlarımız var mıdır? Bu destanların sahnelenmesi veya sinemaya uyarlanması sizce önemli midir? Neden?

  • Cevap: Battal Gazi Destanı sinemaya uyarlanmıştır. Nazım Hikmet’in Kuvayımilliye Destanı adlı eseri de tiyatroya uyarlanmıştır. Bu destanların sahnelenmesi veya sinemaya uyarlanması, bu eserlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar, unutulmalarının önüne geçer.

2. Pascal’ın (Paskal) “Kuvvetsiz adalet aciz, adaletsiz kuvvet de zalimdir.” sözüyle anlatılmak istenen nedir? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Güç ve adalet birbirini tamamlayan iki unsurdur. Ancak adil olanlar güce sahip olmazlarsa sahip oldukları adaleti uygulayamazlar, adil olmayan güç sahipleri onların sesini kısarlar. Adaletsiz kuvvet de kendi dediğinin olması için kendisinden daha zayıf gördüklerini ezmekten çekinmezler. Bugün dünyanın içinde bulunduğu durum da zaten bu sözün özetidir. Gerçekten günümüzde kuvvet, adaletsiz ülkelerin elindedir ve güçsüz milletleri ezmektedir.

11. Sınıf Cem Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 200 

.

.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk