sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 157

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 


11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 157

D. Aşağıdaki bulmacayı çözünüz.

1. Özneye ilişkin olan, öznede oluşan, nesnelerin gerçeğine değil, bireyin düşünce ve duygularına dayanan, sübjektif, nesnel karşıtı. (Öznel)
2. Yazılarında kendi türettiği yazılan kullanan. Türkçenin özleşmesi için çaba harcayan, öğretici metin türlerinde yazdığı yazılarla ön plana çıkan Cumhuriyet Dönemi yazan. (Nurullah Ataç)
3. Yazarın herhangi bir konudaki duygu ve düşüncelerim, okuyucularla konuşur gibi içten ve sıcak bir anlatımla ortaya koyduğu yazı. (Sohbet)
4. Edebiyatımızın ilk sohbet yazarlarından biri olarak kabul edilen yazar, Ramazan Sohbetler adlı eserin de yazandır. (Ahmet Rasim)
5. Sosyal, siyasi, kültürel, ekonomik ve toplumu ilgilendiren güncel herhangi bir konuda yazılan düşünce yazısı. (Fıkra)
6. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatında sohbet türünün önde gelen yazarlarından olup Eşref Saat adlı eserin de yazandır. (Şevket Rado)
7. Ahmet Haşim’in ‘Basit Bir Mesele’ fıkrasının da içerisinde aldığı 42 yazılık eseri. (Bize Göre)
8. Politika, ekonomi, kültür ve daha başka konularda haber ve bilgi vermek için yorumlu veya yorumsuz, her gün veya belirli zaman aralıklarıyla çıkarılan yayın. (Gazete)
9 İnce anlamlı, düşündürücü ve sakalı söz, espri. (Nükte)
10. Sanatçının görüş, duyuş, anlayış ve anlatıştaki özelliği veya bir türün, bir çağın kendine özgü anlatış biçimi, biçem. tarz, stil. (Üslup)


.

.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk