sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 89

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 

.

.11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-

.

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Cem Yayınları Sayfa 89

Hazırlık Çalışması

1. Duyguların aktarılması için yazılan şiirler, yol gösterme amacıyla da kaleme alınabilir mi? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Şiir insanın duygularına olduğu kadar düşüncelerine de seslenen, ona yol gösteren onu etkileyebilen bir özelliğe sahiptir. Bu bakımdan şiirlerin insanda yaşam olarak bir yön verici özellikleri olduğunu söylemek mümkündür.

2. Vatanın zor durumda olduğu zamanlarda sanatçılara düşen görev ve sorumluluklar var mıdır? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Vatan zor durumda iken her fert gibi şairlere ve sanatçılara da düşen görev ve sorumluluklar vardır. Örneğin sanatçı gerektiğinde cephede de yer alabilir. Ama onun daha büyük gücü sanatı olduğu için vatanın zor durumunda sanatıyla onu herkese anlatabilmeli, vatanını korumak için en etkili yollardan biri olan sanatını sonuna kadar kullanabilmelidir.

11. Sınıf Cem Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 89 KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk