sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 49

 11.SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI CEM YAYINLARI 2023-2024, 11. SINIF EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI, KİTAP CEVAPLARI,


derskonum.com'un  değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları CEM Yayınları 2023-2024  üzerine bir paylaşım yapacağız. 

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

 

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız

 

CEVAPLAR AŞAĞIDA

 

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


 11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 49

 


.1. a) Yukarıda Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun sanat anlayışıyla ilgili görüşlerinin aktarıldığı bir metin verilmiştir. Bu metinden hareketle Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun sanat anlayışı ile iyi ve güzele olan yaklaşımını değerlendiriniz.

  • Cevap: Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun sanat anlayışı, iyi ve güzele olan yaklaşımını vurgulamaktadır. Onun görüşlerinden anlaşıldığı kadarıyla, Sepetçioğlu sanatın insanı yükselten bir güç olduğunu düşünmektedir. Çirkinlik, kötülük ve sefaletin yanında gizlenen güzelliği ve güzeli görebilenlerin değerini vurgulamaktadır. İnsanı merkeze alan bir anlayışa sahiptir ve sevginin temel bir unsur olduğunu savunmaktadır. İnsanların birbirlerini sevmelerinin yanı sıra doğayı, çevreyi ve düzenleyicisi olan nizamı da sevmeleri gerektiğini ifade etmektedir. Sanatın, insanları sevgiyle birleştirebilecek bir güç olduğuna inanmaktadır.

b) Mustafa Necati Sepetçioğlu, yukarıdaki metinde yer alan sözlerinde sevgiyi nasıl yorumlamıştır? Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap: Ben de Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun sevgi kavramını önemseyen yaklaşımını destekliyorum. Sevgi, insanların birbirleriyle ve çevreleriyle sağlıklı ilişkiler kurabilmeleri için önemlidir. Sevgi, insanları bir araya getirir, anlayışı artırır ve dayanışmayı teşvik eder. Aynı zamanda sevgi, doğaya ve çevreye saygıyı da içerir. İnsanların doğayı, hayvanları ve gezegenimizi sevmesi, sürdürülebilir bir dünya için önemlidir. Sepetçioğlu’nun vurguladığı gibi, sevgi evrensel bir değerdir ve insanlar arasında birleştirici bir güç olabilir.

2. Köy veya kasaba hayatını anlatan hikâyeleri araştırınız ve bu hikâyelerde köy veya kasaba hayatlarının nasıl anlatıldığını değerlendiriniz.

  • Cevap: Köy veya kasaba hayatını anlatan hikâyeler, genellikle toplumcu gerçekçilik akımı içinde ele alınır. Bu hikâyelerde köy veya kasaba hayatı, gerçekçi bir şekilde betimlenerek genellikle toplumsal sorunlara odaklanılır. Özellikle Türk edebiyatında köy romanları olarak da bilinen bu eserler, genellikle kırsal kesimdeki insanların yaşam koşullarını, sosyal ilişkilerini ve sınıfsal yapıyı ele alır.

.CEVAP:

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları Sayfa 

11-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-cem-yayinlari-sayfa-


KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA

11. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Cem Yayınları

KİTABIN TÜM CEVAPLARI İÇİN TIKLAAAAAAA


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk