sponsorlu reklam Admatic -sponsor

9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları ve Cevapları

9.SINIF MATEMATİK 2.DÖNEM 2.YAZILI SORULARI VE CEVAPLARI,9.SINIF MATEMATİK 2.DÖNEM 2.YAZILI,9.SINIF MATEMATİK YAZILI SORULARI,MATEMATİK YAZILILARI,YAZILI SORULARI,

 DERSKONUM.COM'UN değerli öğretmen-öğrenci-eğitim sever takipçileri.Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de yks notları, kitap  cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ve yazılı soruları ile yine yanınızdayız..


derskonum.com olarak bu sayfamızda 9. Sınıf Matematik 2. Dönem 2. Yazılı Soruları ve Cevapları  üzerine bir paylaşım yapıyoruz .


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.
İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız 

                                                                                                            örnek sorular:

            Ömer ile Fatih’in bugünkü yaşları toplamı 46 dır. Ömer’in 4 yıl önceki yaşı, Fatih’in  2 yıl sonraki yaşına eşit olacağına göre Ömer’in bugünkü yaşı kaçtır?


Bir araçtaki benzin deposunun %16 sı doludur. Depoya 32 lt benzin eklenirse deponun %20’s i boş kalıyor. Bu deponun tamamı kaç litre benzin alır?


Eni 81 m, boyu 270 m olan dikdörtgen şeklindeki bir  tarla, hiç alan artmayacak biçimde eş  karelere bölünerek küçük bahçeler yapılıyor. Bu şekilde en az kaç tane eş  bahçe elde edilir?

..

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk