sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa 102

 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,  Destanlar yüzyıllar boyunca hangi yollarla gelecek kuşaklara aktarılmıştır,  Destan, efsane, masal vb. sözlü kültür ürünlerinde sıklıkla olağanüstü unsurlarla karşılaşılır. Sizce bunun nedeni nedir

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa..
..

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 102

Metne Hazırlık

1. Destanlar yüzyıllar boyunca hangi yollarla gelecek kuşaklara aktarılmıştır?

  • Cevap: Destanların oluşumu sınıflandırılırken özellikle üçüncü safha büyük öneme sahip olur. Üçüncü safha, bir büyük destan şairinin çıkması, bu türlü ozanların söylediği parçaları derleyip toplayıp sıraya koyması, ihtişamlı, yeni büyük bir üslûpla terennüm etmesi safhasıdır. Böylece destanlar yıllar boyu aktarılmış olur.

2. Destan, efsane, masal vb. sözlü kültür ürünlerinde sıklıkla olağanüstü unsurlarla karşılaşılır. Sizce bunun nedeni nedir?

  • Cevap: Çünkü insanlar hayal gücünü severler. İnsan anlamlandıramadığı şeylere olağanüstülük yükler. Bu nedenle masal destan gibi kültür ürünlerinde olağanüstü unsurlara sıklıkla rastlanır.
.
.
.
Diğer tüm sayfalar için TIKLAAAA
10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023

10.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa-

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk