sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa 110

 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa..
..

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Düşler Yayınları Sayfa 110

Metne Hazırlık

1. Bir millet; savaş, göç, kıtlık vb. olayları niçin sözlü ya da yazılı olarak gelecek kuşaklara aktarma ihtiyacı hisseder?

  • Cevap: Çünkü her milleti millet yapan hafızasıdır ortak kültürüdür. Bu kültürün aktarılmasının en önemli yollarından biri de sözlü kültürdür. Nesilden nesle bu kültür ne yaşanırsa yaşansın aktarılma imkanı bulmaktadır.

2. Bazı milletlerin doğal destanları varken bazılarının olmamasının sebebi sizce nedir?

  • Cevap: Bilinen en eski edebiyat ürünlerinden biri olan destanlar; milletlerin hayatında büyük yankılar uyandırmış olayların nesilden nesle aktarıldığı, aktarılırken de hayal unsurlarıyla zenginleştirilip değiştirildiği ürünlerdir. Her toplum bu kültürü yaşadığı olayları destanlar üzerinden anlatabilme aktarabilme yeteneğine sahip olmadığı için bazı toplumlarda yoktur becerebilen toplumlarda ise vardır.
.
.
.
Diğer tüm sayfalar için TIKLAAAA
10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023

10.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa-

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk