sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 56

   12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022-2023, 12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 56
12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 56

1. ETKİNLİK

Aşağıdaki hikâyeleri tabloya göre değerlendiriniz.

  • Cevap:
 TemaKonuÇatışmaAnlatıcı
Parasız YatılıYaşam mücadelesi Annesi çalışmak zorunda olduğu için evde yalnız kalan bir çocuğun hayat mücadelesi  Anne-kız çatışmasıTekil kişi Ben yani kahraman anlatıcı vardır
Yeniden Bahar OlsaGeçmişe duyulan özlem Geçmişe özlem duyan bir yaşlı   teyzenin olayları  gözünün önüne getirmesi Geçmiş ile bugün arasında yaşanılan sıkışmışlık  3. tekil kişi o anlatıcı vardır.

2. ETKİNLİK

Sevinç Çokum’un “Hilal Görününce” romanı, Kırım Türklerinin 1853 – 1856 yılları arasında cereyan eden Osmanlı-Rus savaşı sırasındaki ve savaş sonrasındaki durumunu gözler önüne sermektedir. Yazarın yoğun bir ön hazırlık sonrası kaleme aldığı eser, Kırım Türklerine ait zengin bir içerik taşımakla birlikte onların istek, hayal ve beklentilerini dile getirmektedir. “Hilal Görününce” romanında olduğu gibi, Kırım Türklerini anlatan vatanseverlik temalı başka öykü, roman veya sinema örnekleri hakkında bir sunum hazırlayınız.

.
.12.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-ordinat-yayinlari-sayfa-

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk