sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa 31

   12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022-2023, 12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 12.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ordinat Yayınları Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız


12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları Sayfa .TEKNOLOJİK TERİMLERİN KULLANIMI

Teknolojinin gelişmesi insanoğluna, başka bir deyişle kişilere ve toplumlara, uzun dönemde her zaman ve her yerde yarar sağlamıştır. Uygarlık böyle gelişmiş, yaşamımızın niteliği de böyle yükselmiştir. Bununla birlikte yeni teknolojiye, teknolojinin getirdiği değişime, gelişmeye ayak uyduramayan, başka bir deyişle hazırlıksız toplumlar kimi zaman teknolojik gelişme karşısında zarara uğramış, kimileri tarih sahnesinden bile silinmiştir. Dilin varlığı ise milletlerin tapu senedi gibidir.
Gelişen teknoloji sadece hayatımızı kolaylaştırmamış, günlük hayatımızı köklü bir şekilde değiştirmiştir. Teknolojinin hayatın her alanında yer almaya başlaması günlük konuşmalarımızı da etkilemiştir. Teknolojinin gelişmesi ile daha önce var olmayan pek çok kelime günlük hayatımızda yer bulmaya başlamıştır.

Örneğin “selfie”, “smiley”, “caps” ve “emoji” teknolojinin dünya dillerine armağan ettiği sözcüklerden bazılarıdır. Son yıllarda duymaya başladığımız kelimelerin başında gelen “selfie” sözcüğü Türkçeye “özçekim” olarak girmiştir.

b. Uygulama

• Hayatımıza sonradan giren teknolojik terimler üzerine bir sunum hazırlayınız. Sunum sırasında teknolojik terimlerin yazılış ve telaffuzlarına uyunuz. Ayrıca sunum esnasında beden dili ve diksiyon kurallarına dikkat ederek teknolojik aletlerden yararlanınız. Sunum esnasında etkin dinleme yaparak sunum performansına dair notlar alınız. Aldığınız notları sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Sunumunuz için bu kelimelerden yararlanabilirsiniz:

 Processor: İşlemci,
 Webcam: Web kamera,
 Mousemat: Mouse altlığı,
 Button: Düğme,
 Keyboard: Klavye,
 Cable Modem: Kablolu modem,
 Microphone: Mikrofon,
 Printer: Yazıcı,
 Touchpad: Laptop parmak mouse,
 Cupboard: Bilgisayar dolabı,
 Wireless modem: Kablosuz modem,
 Mainboard: Anakart,
 CPU: Merkezi işlem birimi,
 Scanner: Tarayıcı
 Algorithm: Algoritma
 App: Telefonlardaki bilgisayar programları,
 Bite/Byte: Bayt (Veri ölçüm birimi),
 Bug: Bilgisayar yazılımı sorunu,
 Keyboard: Klavye/Tuş takımı,
 Monitor: Bilgisayar ekranı,
 Software: Yazılım,
 Toolbar: Araç çubuğu,

.
.
.12.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-ordinat-yayinlari-sayfa-

12.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Ordinat Yayınları 2022 2023

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk