sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık Sayfa 24

 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023

10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları 2022 2023


10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023, 10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları, KİTAP CEVAPLARI, EDEBİYAT KİTAP CEVAPLARI,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları  üzerine bir paylaşım yazacağız. 


CEVAPLAR AŞAĞIDA
.


Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

destek olmak için lütfen  LİNK paylaşınız10.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Düşler Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa..
.
SAYFA- 24

Metne Hazırlık

1. Olayların kuşaktan kuşağa aktarılmasında sözlü ve yazılı kültür arasında ne gibi farklılıklar vardır?

Cevap:

 

  • Cevap: Olayların kuşaktan kuşağa aktarılmasında sözlü kültürde farklılıklarla olabildiği gibi yazılı kültürde de farklılaşma olabilmektedir. Sözlü olarak aktarımda anlatıcının da dinleyicinin de etkilerini düşünürsek olayın duygu boyutunda hatta olayın muhtevasında farklılıkların olacağını bilmekteyiz. Yazılı olarak da her olay farklı boyutlar kazanabilir bu da kelimelerin anlam katmanlarındaki güçle ilgilidir.

 

 

2. Anlatılarda gerçekliğe olağanüstü özellikler kazandırmak insanoğlunun hangi özellikleriyle il­gilidir? Görüşlerinizi açıklayınız.

Cevap:

.
.
  • Cevap: Anlatılarda gerçekliğe olağanüstü özellikler kazandırmak onun yaratıcı olma özelliğiyle, bir şeyleri abartarak anlatma özelliğiyle hatta olaylara kendinden bir şeyler katabilme özelliğiyle ilgilidir.
.10.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa-24
10.Sınıf Edebiyat Kitabı Cevapları Düşler Yayıncılık 2022 2023

10.sinif-edebiyat-kitabi-cevaplari-dusler-yayincilik-sayfa-

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk