sponsorlu reklam Admatic -sponsor

Tiyatroda seyrettiklerinizi düzyazı ile ifade edip edemeyeceğinizi nedenleriyle belirtiniz.

Tiyatroda seyrettiklerimizi düzyazı şeklinde ifade edebilir miyiz, Tiyatroda seyrettiklerinizi düzyazı ile ifade edip edemeyeceğinizi nedenleriyle belirtiniz.

DERSKONUM.COM 'UN     değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için Tiyatroda seyrettiklerinizi düzyazı ile ifade edip edemeyeceğinizi nedenleriyle belirtiniz.  üzerine bir paylaşım yapacağız. 


Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen LİNK paylaşınız


Tiyatroda seyrettiklerimizi düzyazı şeklinde
 ifade edebilir miyiz ?


 Edemeyiz. Çünkü tiyatro gösteri sanatıdır. Oradaki jest ve mimikleri istediğimiz kadar düzyazı şeklinde aktarmaya çalışalım aynı etkiyi okurda ya da izleyicide uyandırmak neredeyse mümkün değildir. Örneğin "Sinirlendi" kelimesi romanda veya hikayede yani düzyazıda karşımıza çıktı diyelim.. Herkesin hayali düşüncesi farklı olacaktır.. kendi dünyasına oranla bunu algılayacaktır.. Ancak tiyatroda ise rolü oynayan kişinin ifadesi ile sınırlı kalacak... Ayrıca tonlamalar, ses düzeyi mimiklerin oranı ve kalitesi asla yazıya aktarılamaz...

Tiyatroda seyrettiklerimizi düzyazı şeklinde ifade edebilir miyizYorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk