sponsorlu reklam Admatic -sponsor

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 212 Öğün Yayınları

 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI 2021 2022

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI, 9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 9. Sınıf Öğün Yayınları Edebiyat Kitap Cevapları,


 derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI  üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

Destek olmak için lütfen LİNK PAYLAŞINIZ. :)

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI Sayfa 

.DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI Sayfa 212
.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 212 Cevapları Öğün Yayınları

Metne Hazırlık

1. Sizce günümüzde özel mektupların daha az yazılmasının nedenleri nelerdir? Açıklayınız.

  • Cevap: Günümüzde özel mektupların daha az yazılmasının en büyük sebebi elektronik ortamın sosyal medyanın gelişmesidir. Bu gelişmeler sayesinde insanlar cep telefonlarından, bilgisayarlarından daha hızlı bir şekilde mesajlarını karşıdakine iletebilmektedir.

2. Gönderici ile alıcı arasındaki yakınlık derecesi mektubun üslubunu sizce nasıl etkiler? Tartışınız.

  • Cevap: Bence yazılanların daha samimi olup olmamasını etkilemektedir. Çünkü eğer tanıdık ise onunla yazışırken daha senli benli bir dil kullanırız.

3. Karşılıklı konuşmalarda söylemeye zorlandığımız şeyleri kâğıda dökerek anlatmak bize ne gibi bir kolaylık sağlar? Tartışınız.

  • Cevap: Bazen insan bir şeyi söylemeye çalışırken zorlanır. Utanır belki de. Ama yazdığı zaman daha rahat daha açık bir ifade yöntemine gidebilir. Çünkü birinin gözlerine bakarak bir şey söylemek yerine yazarak duyguları ifade etme daha kolaydır.

4. Bir yazara mektup gönderecek olsaydınız mektup yazma planına uyma zorunluluğunu daha mı çok hissederdiniz? Açıklayınız.

  • Cevap: Evet, çünkü o zaman mektubu daha kurallara uygun yazmak isterdim. Çünkü o zaman karşımdakine saygımdan ve aramızdaki mesafeden ötürü daha ağır, daha saygılı bir ifade yoluna gitmeyi tercih ederdim.
.
.

9. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ÖĞÜN YAYINLARI

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk