sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 238 ANKA YAYINLARI

          12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ.

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

Destek olmak için lütfen--LİNK--paylaşınız.. 

 ..12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 238


.

.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 238 Cevapları Anka Yayınevi

4. Metnin söylev türünü yansıtan özellikleri nelerdir? Açıklayınız.

 • Cevap:

5. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde gençlikten hangi konularda vatanına, milletine karşı sorumluluğun gerektirdiği davranış ve tutumlar beklenilmektedir? Belirleyiniz.

 • Cevap:

6. Metinden ünlem cümlesine örnekler bulunuz. Bu cümlelerin metindeki işlevlerini açıklayınız.

 • Cevap:

7. Metinde yazarla anlatıcının aynı kişi olması, metnin türünü nasıl etkilemiştir?

 • Cevap:

8. Söylevde, sözün yanında ses tonunun, duruş biçimi ile jest ve mimiklerin diğer türlere göre daha önemli olmasının nedeni nedir? Açıklayınız.

 • Cevap:

9. a) Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin yazıldığı dönemin edebî, siyasi, toplumsal ve kültürel şartları, eseri nasıl etkilemiştir? Açıklayınız.

 • Cevap:

b) Metin; yazıldığı dönem veya sonraki dönemlerde edebî, siyasi, sosyal ve kültürel olarak ne tür etkiler yaratmıştır? Sözlü olarak ifade ediniz.

 • Cevap:

10. Atatürk, Gençliğe Hitabesi’nde dile getirdiği gençliğe yönelik beklentileri kendi hayatında gerçekleştirmiştir. Bu durum, metni okuyan sizler üzerinde nasıl bir etki yaratıyor? Açıklayınız.

 • Cevap:

11. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin etkileyici bir söyleyişe sahip olmasını sağlayan özellikler nelerdir? Bu özellikleri belirleyiniz.

 • Cevap:

12. Atatürk ile Bilge Kağan’ı; hayatları, eserleri, devlet adamlığı gibi özellikleri yönünden karşılaştırınız. Benzerlik ve farklılıkları belirleyiniz.

 • Cevap:
DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk