sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 227 ANKA YAYINLARI

          12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ.

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

Destek olmak için lütfen--LİNK--paylaşınız.. 

 ..12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 227


.

.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 227 Cevapları Anka Yayınevi

Metin ve Türle İlgili Açıklamalar

Okuduğunuz metinde yazar, kitabı “Ebediyete yollanan mesaj.” olarak tanımlamaktadır. Yazar bu sözüyle kitabın milletler için önemini vurgulamıştır. Cemil Meriç Bu Ülke adlı kitabında aydınımızın Tanzimat’tan beri medeniyetine yabancılaşmasını, sağ-sol çatışmasını, Türkiye’deki edebiyat ve siyaset dünyasını, Doğu’nun düşünce dünyasını ve önemli fikir adamlarını, edebiyatçıları ele almaktadır. Meriç kitabı için “Bu sayfalarda hayatımın bütünü, yani bütün sevgilerim, bütün kinlerim, bütün tecrübelerim var. Bana öyle geliyor ki, hayat denen mülakata bu kitabı yazmak için geldim; etimin eti, kemiğimin kemiği.” demiştir.


Metni Anlama ve Çözümleme

1. Metnin konusu ve ana düşüncesini belirleyiniz.

  • Cevap:

2. Kitap adlı metinde yazar, ele aldığı konuyla nasıl bir amaca ulaşmayı hedeflemiştir?

  • Cevap:

3. Yazar metne, düşünceyi geliştirme yollarından tanık gösterme ile başlamıştır. Yazarın bunu yapmaktaki amacı nedir? Açıklayınız.

  • Cevap:

4. Metinde Cemil Meriç’e özgü dil ve anlatım özelliklerini belirleyiniz.

  • Cevap:

5. Metinde, metnin yazıldığı dönemin gerçekliğini yansıtan unsurlar nelerdir?

  • Cevap:

6. Kitap metninde içeriğin doğal, toplumsal ve bireysel gerçeklikle ilişkisi nasıl kurulmuştur? Açıklayınız.

  • Cevap:

7. Metindeki açık ve örtük iletileri belirleyiniz.

  • Cevap:

8. Kitaba aylık ne kadar para harcadığınızı düşündünüz mü hiç? Bu harcamanızla diğer ihtiyaçlarınızı karşılaştırınız. Sizce kitaba harcadığınız para yeterli mi? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap:

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk