sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 205 ANKA YAYINLARI

           12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ.

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

Destek olmak için lütfen--LİNK--paylaşınız.. 

 ..12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 205


.

.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 205 Cevapları Anka Yayınevi

Metin ve Türle İlgili Açıklamalar

Turgut Özakman Ocak adlı oyunu 1961’de yazmıştır. İlk kez 1962’de Ankara Devlet Tiyatrosunda sahnelenen oyunda toplumun temel birimi olan aile yansıtılmıştır. Ocak, 1960’lı yıllarda orta hâlli bir ailenin ekonomik güçlüklere, geçim sıkıntısının getirdiği zorluklara rağmen bir arada durma çabasını anlatır.

Metni Anlama ve Çözümleme

1. Okuduğunuz metnin konusunu ve temasını belirleyiniz. Temayla metnin adı arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.

  • Cevap:

2. Ocak adlı oyunun ikinci bölümünden alınan metnin olay örgüsünü çıkarınız (Tiyatroda olay örgüsü; perde, sahne vb. bölümler etrafında düzenlenir.).

  • Cevap:

3. Ocak oyununda şahıs kadrosunun olay akışını etkileyen fiziksel ve psikolojik özelliklerini belirleyip aşağıdaki tabloya yazınız (Oyunda şahıs kadrosunun özellikleri belirgin olsa da oyuncular, metni kendi tarzlarına ve kabiliyetlerine göre canlandırırlar.).

  • Cevap:

Tarık ➢
Safiye ➢
B.anne ➢
Sevda ➢
Fazıl ➢
Özcan ➢

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk