sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 157 ANKA YAYINLARI

           12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,

12-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-sayfa--anka-yayinlari


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 157

 ..

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 157 Cevapları Anka Yayınevi

köye geldiğinde anasının öldüğünü, Hatçe’nin hapse atıldığını öğrenir. Ardından Abdi Ağa’nın izini sürmeye
başlar. Abdi Ağa korkusundan köyde oturamaz. Memed başka bir hapishaneye götürülen Hatçe’yi ve arkadaşını jandarmaların elinden kaçırır. Köylüleri de Abdi Ağa’ya karşı gelmeleri konusunda yüreklendirir. Abdi Ağa Ankara’ya telgraf çeker ve Memed’in gizlendiği yeri ihbar eder. Jandarmalar Memed’i kıstırırlar. Aralarında çatışma çıkar. Tam bu sırada Hatçe doğum yapar. Memed eşi ve çocuğu için teslim olur fakat bu esnada Hatçe vurulur. Doğan çocuğunu Hatçe’nin hapishane arkadaşı Iraz alır ve Antep’in bir köyüne götürür. ince Memed, Abdi Ağa’nın topraklarını köylüye dağıtır. Cumhuriyetin onuncu yılı dolayısıyla çıkan afla eşkıyalar teslim olurlar. Köylü ince Memed’in tarlasını eker, ona bir ev yapar, bir de at alır. ince Memed ata biner, köyden çıkar, Abdi Ağa’yı saklandığı evde yakalayıp vurur. Bu duruma sevinen köylü bayram eder. Memed ise atını dağlara doğru sürer ve gözden kaybolur.)
Yaşar KEMAL, ince Memed (Özetlenerek kısaltılmıştır.)

Metni Anlama ve Çözümleme

1. Metin hangi temel çatışma üzerine kurulmuştur? Bu çatışmadan hareketle metnin temasını ve konusunu belirleyiniz.

  • Cevap:

2. Metinde olay örgüsü kronolojik bir sıra mı takip etmektedir? Metinden örnekler vererek açıklayınız.

  • Cevap:

3. Metindeki şahısların rol dağılımlarını ve olay akışını etkileyen fiziksel, psikolojik ve ahlaki özelliklerini belirleyiniz.

  • Cevap:

4. Metindeki mekânları ve bu mekânlara ait özellikleri belirleyiniz. Olayların gelişiminde bu mekânların nasıl bir işlevi vardır? Açıklayınız.

  • Cevap:

5. Abdi Ağa’nın Döne’nin yalvarışlarını duymazdan gelip ona buğday vermeyişi hangi insani değerlerin eksikliğini gösterir? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap:

.

.

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk