sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 98 ANKA YAYINLARI

          12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 98

 ..

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları Anka Yayınevi

12. Şiirde sürrealizm akımının etkilerini (Metin ve Türle İlgili Açıklamalar kısmından yararlanarak) belirleyiniz.

  • Cevap:

13. Galata Köprüsü şiirinde mizah ifade eden söyleyişleri belirleyiniz.

  • Cevap:

14. “Orhan Veli’nin ‘Kitabe-i Seng-i Mezar’ına ilgi duymamız onun, Süleyman Efendi’de, silik insanları, basit fakat ezeli dertleri içinde yaşatmak isteyen ilk deney olmasıdır. Mersiye, ister Sultan Süleyman’a, ister Süleyman Efendi’ye söylenmiş olsun, sanat bakımından birdir. Şiirde asıl olan, şairin duyuşu ve bu duyuşun başka türlü söylenmesine imkân olmayacak tarzda kelimelerle kuruluşu, bir şiir iklimi yaratmasıdır. Şiirin yalnız büyük konularla yazılabileceğini ileri sürenlere karşı Kitabe-i Seng-i Mezar, ayrıca bir anlam taşır.” Suut Kemal Yetkin, Yeni Türk Şiiri

Yazarın görüşlerine katılıyor musunuz? Sizce sıradan insanlar şiire konu olabilir mi? Düşüncelerinizi sözlü olarak açıklayınız.

  • Cevap:

15. Aşağıda verilen biyografiyi okuyunuz. Galata Köprüsü şiirini şair-eser ilişkisi yönünden değerlendiriniz.

  • Cevap:

.

.

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk