sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 115 ANKA YAYINLARI

          12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,

12-sinif-edebiyat-kitap-cevaplari-sayfa--anka-yayinlari


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 100

 ...

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 115 Cevapları Anka Yayınevi

6. a) Birazdan Gün Doğacak şiirini biçim, söyleyiş, ahenk unsurları bakımından Nazım Hikmet’in Nikbinlik şiiriyle karşılaştırınız. Ulaştığınız sonuçları sözlü olarak dile getiriniz.

  • Cevap:

b) Şiirlerde içerik yönünden ideolojik farklılıklar olsa da iki şiiri birleştiren inanç nedir?

  • Cevap:

7. Metinde yapılan benzetmeleri aşağıya yazınız.

  • Cevap:

8. Mehmet Kaplan, Birazdan Gün Doğacak şiirini incelediği yazısında şöyle demektedir: “Erdem Bayazıt’ın şiirlerinde dinî ve manevi havadan çok, politik bir hava hissedilir.” Siz bu düşünceye katılıyor musunuz? Niçin?

  • Cevap:

9. Birazdan Gün Doğacak şiiri, 1973 yılında yayımlanmıştır. Bu bilgi ışığında şiirin, yazıldığı dönemin gerçekliğini nasıl yansıttığını belirleyiniz.

  • Cevap:

10. Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine ve Birazdan Gün Doğacak şiirlerinden hareketle dinî değerleri, geleneği ve metafizik anlayışı ele alan modern şiirin özelliklerini belirleyiniz.

  • Cevap:

11. Şiirde ideolojinin olması, şiiri nasıl etkilemektedir? Okuduğunuz toplumcu, dinî değerleri ele alan şiirlerden hareketle tartışınız.

  • Cevap:

12. Metinde şairin çağın tüm olumsuzluklarına sabır göstermesini sağlayan dayanak nedir? Siz, zorluklar karşısında neye tutunursunuz? Açıklayınız.

  • Cevap:
DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk