sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 108 ANKA YAYINLARI

          12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 108

 ..

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 108 Cevapları Anka Yayınevi

Etkinlik 1

1. Aşağıdaki resimlerin klasik resim sanatından farklı yönlerini açıklayınız. Buradan hareketle İkinci Yeni ile aşağıdaki resimler arasında nasıl bir ilgi kurulabilir? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.


  • Cevap:

Etkinlik 2

a) XIX. yüzyıl şairlerinden Lermontov ile XX. yüzyıl şairlerinden Aragon’un aşağıdaki şiirlerini imge, söyleyiş, dil ve yazım kuralları bakımından karşılaştırınız. İkinci Yeni şiirinin bu şiirlerden hangisi ile benzerlikler taşıdığını belirleyiniz. Ulaştığınız sonuçtan hareketle İkinci Yeni şiirinin Batı şiirindeki hangi dönem ya da gelenekten etkilendiğini açıklayınız.

  • Cevap:

b) İkinci Yeni şiiri tema ve ruh hâli bakımından aşağıdaki şiirlerden hangisiyle ilişkilendirilebilir? Bu bize İkinci Yeni’nin hangi özelliğini gösterir? Sözlü olarak ifade ediniz.


HEM ÜZÜNTÜ HEM KEDER

Hem üzüntü, hem keder; kime el uzatırsın?
Bu bahtsız anlarda, tutacak kim var?
Arzular… sonu gelmez, ne çare arzuların.
Yıllar geçmededir, en güzel yıllar!

  • Cevap:

.

.

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk