sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 104 ANKA YAYINLARI

          12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 104

 ..


.

12. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 104 Cevapları Anka Yayınevi

7. Gelmiş Bulundum şiirinde yer alan imge ve sanatlı söyleyişleri aşağıdaki tabloya yazınız.

  • Cevap:

Şiirde Yer Alan imgeler:
Şiirdeki Sanatlı Söyleyişler:

8. “Yani bir gül solarken bir gülün açma korkusu.” dizelerinde ne anlatılmak istenmektedir?

  • Cevap:

9. Tabiat, şairlerde farklı çağrışımlar yapar. Gelmiş Bulundum şiiriyle, Gün Eksilmesin Penceremden şiirini bu açıdan karşılaştırınız.

  • Cevap:

10. Şairin, Gelmiş Bulundum şiirindeki hüzünlü havayı yaratmak için kullandığı çağrışım ve ifadelerden ne anladığınızı sözlü olarak ifade ediniz.

  • Cevap:

11. Şiirde günlük konuşma dilinden farklı ifadeleri belirleyiniz. Bu ifadelerden hareketle, şiire dil ve anlatım açısından ne tür yeniliklerin getirilmiş olduğunu belirleyiniz.

  • Cevap:

12. Şiirde şairin “… bir kere gelmiş bulundum” dizesinde kendisine karşı hangi sorumluluğu dile getirdiğini söyleyebiliriz? Açıklayınız.

  • Cevap:

13. Gelmiş Bulundum şiirini şairin biyografisinden de yararlanarak şair-eser ilişkisi bakımından inceleyiniz.

  • Cevap:

.

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk