sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 84 ANKA YAYINLARI

        12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 84

 ..


.


.


.

8. “Dost bî-pervâ felek bî-rahm ü devran bî-sükûn

Derd çok hem-derd yok düşmen kavî tâli zebûn”

Fuzuli

Kerem Gibi şiirinde Fuzuli’nin yukarıdaki beytinden iktibas (alıntı) yapılmıştır. Alıntı yapılan ifadeyi Nazım Hikmet hangi anlamda kullanmıştır? Açıklayınız.9. Kerem Gibi şiiriyle Kaldırımlar şiirini tema, yapı, dil ve anlatım yönlerinden karşılaştırınız. Farklılıkları belirleyiniz.

Kaldırımlar Kerem Gibi

Tema ..................................................... .....................................................

Yapı ..................................................... .....................................................

Dil ve Anlatım ..................................................... .....................................................


10. Şiirde söylev havasını veren söyleyişleri belirleyiniz. Bu söyleyişlerin şiire katkısı ne olmuştur?


11. Kerem Gibi şiirinin Nazım Hikmet’in hayatı ve görüşleriyle nasıl bir ilişkisi vardır? Şairin biyografisinden yararlanarak açıklayınız.

.

DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk