sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 42

       12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 

 

.Dönüp bakmak istedim. Belki de çok istediğim için dönüp bakamadım. Olabilir. Gökten bir kuş, hişt hişt ederek geçmiştir. Arkamdan yılan, tosbağa, bir kirpi geçmiştir. Bir böcek vardır belki, hişt hişt diyen.

– Hişt, hişt, dedi yine.

(...)

Sait Faik ABASIYANIK, Hişt Hişt

Sait Faik Abasıyanık’ın Hişt Hişt adlı hikâyesinden verilen bölüm ile Sancho’nun Sabah Yürüyüşü hikâyesini tür ve anlatım yönlerinden karşılaştırınız.


10. Hikâyede alçak gönüllülük ve sadakat değerleri üzerine neler söylenmiştir? Sizce bu değerlerin ruh huzurumuzu sağlamaktaki rolleri nelerdir?


11. Metinde geçen “feldmareşal, rölöve, senkope, kordiplomatik, varyant, asorti, şoson, diyalekt, snop, küşayiş, orji” kelimelerinin doğru telaffuzuna yönelik çalışmalar yapınız.


12. Haldun Taner’in biyografisini okuyunuz. Metni yazar-eser ilişkisine göre inceleyiniz.

.

.

.


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk