sponsorlu reklam Admatic -sponsor

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 28

      12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 28

 a) Sözlü İletişim Tür ve Tekniklerini Tanıma

Sunum, bilgiyi çeşitli yollarla sunmayı sağlayan konuşmalardır. Sunumda amaç; bilgileri yenilemek, öğrenmeyi

kolaylaştırmak ve keyifli hâle getirmektir.

b) Sözlü İletişim Uygulamaları

Türk dili ve edebiyatı 9, 10 ve 11. sınıf derslerinde öğrendiğiniz sunum hazırlama bilgilerini hatırlayarak “hayatımıza yeni girmiş teknolojik terimler” üzerine bir sunum yapınız. Bu sunumda terimlerin yazılış ve telaffuzları ile ilgili hususlara da değininiz.

● Sunumunuzda kullanacağınız görsel ve işitsel araçları hazırlayınız.

● Sunumunuza etkili bir başlangıç yapınız.

● Sunum esnasında boğumlama, vurgulama, tonlama ve duraklamaya dikkat ederek konuşunuz.

● Konuşurken gereksiz ses ve kelimeler (hım, eee, ııı gibi sesleri veya işte, hani, yani, şey, mesela, atıyorum vb.) kullanmaktan kaçınınız.

● İçeriğe ve hitap edilen kitleye uygun jest ve mimikler kullanmaya, dinleyici ile göz teması kurmaya, heyecanı kontrol etmeye, dış görünüm ve kıyafeti konuşma yapılacak ortama göre ayarlamaya özen gösteriniz.

● Sunumunuzda önemli noktaları vurgulamaya ve konuşmayı takip etmeyi kolaylaştıran ifadeler kullanmaya dikkat ediniz. Sunumunuzun içeriğini zenginleştiriniz.

● Sunumda süreyi verimli kullanmaya özen gösteriniz.

● Sunumunuzu “Sözlü İletişim Gözlem ve Değerlendirme Dereceli Puanlama Anahtarı”na göre değerlendiriniz.

.

.

.

.


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk