sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10. Sınıf Matematik Kitap Cevapları Anka Yayınları Sayfa 54

  10. Sınıf Matematik Kitap Cevapları Anka Kuşu Yayınları Sayfa 

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınları, 10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları, Kitap Cevapları, 


DERSKONUM.COM 'UN     değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com ailesi  olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınları 2022 üzerine bir paylaşım yapacağız. 


Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen paylaşınız10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınları 202210. Sınıf Matematik Kitap Cevapları Anka Kuşu Yayınları Sayfa 54


ETKİNLİK

35 kişilik bir sınıfta, rehberlik dersinde sınıf öğretmeni sınıf başkanının Görkem olduğunu duyuruyor. Bunun üzerine başkan olmak isteyen Ahmet ’in yakın arkadaşları ile Görkem’in yakın arkadaşları arasında tartışma başlıyor. Öğretmen sınıftaki öğrencilere tartışmamaları gerektiğini söylüyor. Çözüm olarak sınıf başkanlığı için bir seçim yapılmasına karar veriyor. 

Sınıftaki tüm öğrencilerin oy kullandığı bu seçimde Ahmet ve 12 yakın arkadaşının Ahmet’e, Görkem ve 13 yakın arkadaşının da Görkem’e oy vereceğini düşünelim. 

 Görkem’in bu seçim sonunda sınıf başkanı olma olasılığı en az kaçtır? 

 Oyları belirsiz olanlardan 5 öğrencinin boş oy kullanacağını düşünürseniz, Ahmet’in sınıf başkanı olma olasılığı var mıdır?

.ALIŞTIRMALAR:


1) İki basamaklı sayılardan rastgele 1 tane seçiliyor. Bu sayının birler basamağının 0 rakamı olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir? 
A) 1 8 B) 1 9 C) 1 10 D) 15 1 E) 18 1 2) İçinde 4 kırmızı, 2 mavi ve 2 yeşil özdeş bilye bulunan torbadan rastgele 2 bilye seçiliyor. 1 mavi, 1 yeşil gelme olasılığı aşağıdakilerden hangisidir? 
A) 7 1 B) 7 3 C) 5 2 D) 5 3 E) 4 7 3) İçinde 3 beyaz, 4 siyah özdeş top bulunan bir torbadan arka arkaya 3 top çekiliyor.İlk ikisinin siyah, diğerinin beyaz olma olasılığı aşağıdakilerden hangisidir? 
A) 35 6 B) 7 1 C) 5 1 D) 7 4 E) 35 8 4) İçinde 5 mavi, 4 beyaz özdeş bilye bulunan torbadan seçilen her bilye yerine koyularak arka arkaya 2 bilye seçiliyor. İkisinin de beyaz gelme olasılığı aşağıdakilerden hangisidir? 
A) 81 20 B) 90 25 C) 81 25 D) 81 16 E) 18


10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınları


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk