sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları Sayfa 246 Biryay Yayınları

     10.Sınıf Edebiyat Biryay Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 246


10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları,2020 2021 10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları, Kitap Cevapları,


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 2020 2021 10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları SAYFA 246  bir paylaşım yapacağız. CEVAPLAR AŞAĞIDA
Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen paylaşınız


10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları SAYFA 246
..
Metni Anlama ve Çözümleme 

1. Okuduğunuz II. haber metnini 5N 1K kuralına göre aşağıdaki tabloda değerlendiriniz. 

Cevap:
 Kim? ➜ Asilzadeler ve zenginler. 
Ne? ➜  Beyoğlu sedyesi. 
 Nasıl? ➜ Taksim’de ulaşımın sedyeyle yapılması. 
 Neden? ➜ Semtin dar yollarında, dik yokuşlarında, özellikle kışın çamurlu sokaklarında arabalar ile seyahat etmek mümkün olmaması. 
 Nerede? ➜ İstanbul-Beyoğlu.  
Ne zaman? ➜ 19. yüzyıl. 
Okuduğunuz haberlerdeki bilgileri aşağıdaki kutucuklara yazınız. I. Haber Metni Cevap: Adana il sınırlarındaki Yumurtalık Lagünü, “Turnalar Hep Uçsun” projesi. II. Haber Metni 


Cevap: 19. yüzyılda asilzadeler ve zenginlerin semtin dar yollarında, dik yokuşlarında, özellikle kışın çamurlu sokaklarında arabalar ile seyahat etmek mümkün olmadığı zamanda Beyoğlu sedyesi ile ulaşımı sağlamaları.  3. Okuduğunuz I. haber metninin amacı nedir? Açıklayınız. 

Cevap: I. haber metninin amacı turna türünün korunması için farkındalık yaratmaktır. 4. Okuduğunuz I. haber metninin farklı hedef kitleler (doğa severler, avcılar, yöre insanı, kuş gözlemcileri vb.) üzerindeki etkilerini değerlendiriniz. 

Cevap: Turna popülasyonunun devamına büyük katkıda bulunmuştur.  5. Okuduğunuz II. haber metnine göre kullanılan ulaşım aracı ülkemize nasıl gelmiştir? Aracın fiyat tarifesi nasıl belirlenmektedir? 

Cevap: II. haber metnine göre kullanılan ulaşım aracı ülkemize İtalya’dan gelmiştir. Aracın fiyat tarifesi gidilecek mesafe ve gündüz ya da gece oluşuna göre belirlenmektedir. 


6. Okuduğunuz haberlerdeki görsellerin haber içeriğiyle uyumunu değerlendiriniz. 

Cevap: Görseller haber içeriğiyle uyumludur. Bu görseller haberlerin daha iyi anlaşılmasını sağlamıştır.
..
2020 2021 10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk