sponsorlu reklam Admatic -sponsor

10.Sınıf Edebiyat Biryay Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 210

 


         10.Sınıf Edebiyat Biryay Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 210


10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları,2020 2021 10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Kitap Cevapları, Kitap Cevapları,


derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..


Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için 2020 2021 10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları SAYFA 210  bir paylaşım yapacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

destek olmak için lütfen paylaşınız

..


1. Aşağıdaki metinde parantezle boş bırakılan yerlere uygun noktalama işaretlerini yazınız. 
Cevap:
 Nasıl başladı (,) ne vakit başladı (,) bilemiyorum (.) Ama ilk belirtiler, dokuz yaşımda iken patlak verdi (.) Misafirlerle bahçede oturuyorduk (.) Yaşlı bir zat saati sordu (.) Aksi gibi kimsede saat yoktu (.) Eniştem içeri saate bakmaya koştu (.) Ben o aralık (;) (“) Üçü yirmi üç geçiyor (”) deyivermişim (.) 
Haldun Taner, Konçinalar


2. Aşağıda verilen metindeki yazım yanlışlarını tespit ediniz. 

Cevap: Kelimelerin doğu yazılışı mavi renkle gösterilmiştir. Annem; benim babam, dert yoldaşım, arkadaşım, her şeyim oldu… Yaşamını bana adamıştı. Bunu haketmek (hak etmek) için ayrı bir çabayla çalıştım. İlk müsvettelerimin (müsveddelerimin) ilk dinleyicisi hep o olurdu. Anadilimizin (ana dilimizin), halk Türkçemizin bütün inceliklerini onun konuşmalarından edinmişimdir. Kendi kendimle hiç övünmedim ama onun benimle övünmesine çok çalıştım. Birikimim, aile terbiyem, büyük çalışma gücüm, onuruma karşı saygım, ben de olumlu ne varsa, hep anama borçluyum. Haldun Taner ’in Hikâyeciliği 
.

2020 2021 10.Sınıf Türk  Dili ve Edebiyatı Biryay Yayınları Kitap Cevapları

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk