sponsorlu reklam Admatic -sponsor

SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN 2020 HAZİRAN

SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN 2020 HAZİRAN
SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN, SORUMLULUK SINAVLARI, SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN 2020, 


derskonum.com'un değerli öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.

Her dönem olduğu gibi yeni dönemde de kitap cevepları,konu anlatımı,pdf ders notları ile sizlerin yanınızdayız..Bu sayfamızda SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN 2020 HAZİRAN üzerine bir yazı yazacağız.

Sizde eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..
destek olmak için lütfen paylaşınız
SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN 2020 HAZİRAN


MEB tarafından yapılan açıklamaya göre; Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları, 22-30 Haziran arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.

SORUMLULUK SINAVINA KİMLER KATILACAK?
2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsayacak şekilde yapılacak sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan sınıf geçecek.
Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

dikkat: sorumluluk sınav örnekleri için tıklaa 

SORUMLULUK SINAVLARI NE ZAMAN 2020 HAZİRAN

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk