sponsorlu reklam Admatic -sponsor

CORONA GÜNLERİNDE AŞK İSMAİL GÖÇER'İN İLK ŞİİR KİTABI ÇIKTI

CORONA GÜNLERİNDE AŞK-İSMAİL GÖÇER'İN İLK ŞİİR KİTABI
CORONA GÜNLERİNDE AŞK,İSMAİL GÖÇER,İSMAİL GÖÇER KORONA GÜNLERİNDE AŞK, İSMAİL GÖÇER CORONA GÜNLERİNDE AŞK,GÜNCEL,


derskonum.com'un değerli öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


DOĞRU KONUM =derskonumBu sayfamızda edebiyat dünyasına ilk adımını etkili ve sağlam şekilde atarak ilerde adından büyük oranda bahsettirecek bir şair ve enfes kitabı üzerine bir paylaşım yapacağız...


Sitemizin takipçilerinden, hazırladığı her türlü not ile sitemize büyük katkı sağlayan değerli öğretmenimiz, tarzı ve kalemi ile bize yol gösteren abimiz İsmail Göçer'in ilk şiir kitabı sonunda çıktı.. 

Uzun yıllardır şiir yazan, şiir üzerine düşünen ve şiiri bir adım öteye taşıyarak toplumun şiire olan ilgisini artırmak, okurların bu konudaki açlığını gidermek isteyen değerli öğretmenimizin bu enfes kitabını sizlerle tanıştırmanın  mutluluğu içerisindeyiz.

Kitap başta adı ile dikkat çekmekte "CORONA GÜNLERİNDE AŞK" . Tüm dünyayı etkileyen sistemleri sarsan "corona" şiir dünyasını da sarsacak bir etki yarattı demek mümkün. Değerli öğretmenimiz bu zorlu süreçte karantina dönemlerinde şiirlerini olgunluğa ulaştırmış ve bu günlerin bir anısı olarak da kitaba bu ismi koymuş...

Peki kitaptaki şiirler hakkında ne düşünüyoruz..
Öncelikle şunu belirtmek isterim kitabı elime almam ile aşkve şevkle okumam bir oldu. Daha detaylı bir yorumlama yazısını kısa sürede paylaşacağım.

Kitap üç ana bölümden oluşmakta
1-Küçürek Şiirler: 
Bu bölümde genelde bir beyit-bent-dörtlük tarzında yazılmış zaman zaman halk şiirini zaman zaman garip şiirini zaman zaman ikinci yeni şiirini hatta Ömer Hayyam'ı dahi hissettiren enfes şiirler yer almakta.. Kısa anlam yüklü ve etkileyici olması münasebetiyle de "küçürek" ifadesi kullanılmış .

2-Gönül Yakan Şiirler
Burada aşk aleminin bilinen hikayelerinden esinlenmelerle birlikte aşka,sevdaya,evliliğe,dostluğa,zaman zaman asıl olan ilahi aşka da değinmiştir. Gönlünde aşktan zerre bulunan herkese hitap etmektedir.


3-Beyin Yakan Şiirler
Bu bölümde değerli dostum, arkadaşım ve meslektaşım sanki ilk kitabı değil de yılların yıllandırdığı bir üstadın diliyle şiirler yazmıştır. İmgelerle örülü yer yer telmihlerle ve gizli atıflarla bizi şiir dünyasının o gizemli dünyasına çekmiştir. İkinci yeni şiirinden, mistik şiirden, sembolist ve sürrealist şiirden bir kadeh oluşturmuş ve şiir severlerin damak tadını değiştirecek onları mest edecek yeni tarzda şiirler kaleme almıştır.


Son söz : 
Daha ilk sayfasını büyük heyecanla ve merakla açmamla kitabı bitirmem bir oldu.Etkileyici,enfes,farklı,gizemli,aşk ve sevda dolu şiirler sizleri bekliyor .. :) 

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun CANDOSTUM-ABİCİM-GÜZEL VE TEMİZ KALPLİ DEĞERLİ MESLEKTAŞIM..

Hak ettiği değeri ve ilgiyi kısa sürede görecektir :))
Mustafa ŞAHİN.
CORONA GÜNLERİNDE AŞKİSMAİL GÖÇER CORONA GÜNLERİNDE AŞKİSMAİL GÖÇER

DOĞRU KONUM =derskonum


derskonum.com'un değerli öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.DOĞRU KONUM =derskonumYorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk