sponsorlu reklam Admatic -sponsor

GÖÇÜN İNSAN VE TOPLUM YAŞAMINA OLUMSUZ ETKİLERİ

GÖÇÜN İNSAN VE TOPLUM YAŞAMINA OLUMSUZ ETKİLERİ
GÖÇÜN İNSAN VE TOPLUM YAŞAMINA OLUMSUZ ETKİLERİ, GÖÇÜN İNSAN VE TOPLUM YAŞAMINA OLUMSUZ ETKİLERİ NELERDİR, SORU-CEVAP,GÖÇÜN İNSAN VE TOPLUM YAŞAMINA OLUMSUZ ETKİLERİ

Göç Nedir ?
Türk dili ve kültüründe “göç” sözcüğü çok değişik anlamlarda kullanılmaktadır. Halk arasında en basit ve yaygın kullanımı, bir barınma yerinden/mekânından başka bir yere gitmek, taşınmaktır.

GÖÇÜN İNSAN VE TOPLUM YAŞAMINA OLUMSUZ ETKİLERİ
Örneğin Türkiye’de ekonomik sebeplerden dolayı ülkenin Doğusundan Batısına doğru bir göç hareketi vardır. Bu hareketi ele aldığımızda, öncelikle ekonomik olanakların yüksek olduğu yerlerdeki ekonomik kalkınmanın hızlanacağını, bu sayede iş gücü rahatlıkla bulunabileceğini ve ekonominin kalkınabileceğini söyleyebiliriz. Ancak aynı zamanda kırsal bölgedeki, köylerdeki nüfusun azalması ile birlikte tarım, hayvancılık gibi faaliyetler sekteye uğrayacaktır ve bu sebepten dolayı da gıda fiyatlarında önemli derecede artış olacaktır.

Olumsuz sonuçlar,
- Çevre, gürültü, görüntü kirliliği,
- Kaynak yetersizliği,
- Konut yetersizliği,
- Altyapı yetersizliği,
- Kültürler arası çatışmalar,
- Sosyal yapıda meydana gelebilecek bozulmalar,
- Nüfus dağılımındaki dengesizlik üzerine şehir dokularının yıpranması başta olmak üzere birçok olumsuz sonuç doğuracaktır.
-Planlama yetersizliliği

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk