sponsorlu reklam Admatic -sponsor

11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 22

11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI 2018 2019
Meb yayınları 11 sınıf edebiyat kitabı cevapları
DEĞERLİ derskonum.com TAKİPÇİLERİ
YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA DA BERABER OLACAĞIZ..
İLK DEFA OKUTULACAK OLAN BU DERSİN KİTAP CEVAPLARI SİTEMİZDE YAYINLANACAKTIR..KİTAP CEVAPLARINI OKUL DERSLERİNE PARALEL ŞEKİLDE YAYINLAMAKTAYIZ.
EĞER ACİL DURUM VARSA YORUM KISMINA YAZINIZ 😁
11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERSİ KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI
İYİ ÇALIŞMALAR
11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 22
DERSE HAZIRLIK

1. Metinde Geçen Bazı Kelime ve Kelime Gruplarında verilenler dışında bilmediğiniz kelime ve kelime gruplarının anlamını metindeki bağlamından hareketle tahmin ediniz, tahmininizin doğruluğunu kaynaklardan yararlanarak kontrol ediniz.
Cevap: cereyan: suyun ya da havanın herhangi bir yöne doğru yer değiştirmesi, akım ilke: her türlü tartışmanın dışında, üstünde sayılan, ana düşünce ve inanış, baş kural.


2. “Edebî Akım” Terimi adlı metne göre bir edebî akımın temel karakteristiğini neler oluşturmaktadır? Açıklayınız.
Cevap: Yazara göre edebi akımlar  dünya edebiyatlarında gerek millî gerek evrensel düzeyde yeni ve farklı edebî anlayışları, bu anlayışların belli bir süreç içinde uygulamaya konmasını ve kümelenmeleri simgelemektedir. Ayrıca tarihî gelişimi içinde sanat ve edebiyat hayatını anlamamızda ve bölümlememizde de edebî akımlar, belirleyici bir rol oynayabilmektedirler.3. Edebî akım teriminden ne anladığınızı metinden hareketle açıklayınız.
Cevap: Sanatta görüş, duyuş, anlayış bakımından yenilikler ortaya koyan, farklılık gösteren harekete “sanat akımı” denir. Bir başka deyişle belli bir tarihsel süreçte aynı sanat anlayışına sahip sanatçıların oluşturduğu topluluktur akım.
4. Metnin ana düşüncesini ve yardımcı düşüncelerini belirleyiniz. Cevap: Edebi akımların ne olduğu hangilerinin nasıl özelliklere sahip olduğu Edebi akımlardan örnekler verme Edebi akımlar hakkındaki görüşlere yer verme


5. Metinde yazara özgü dil ve anlatım özelliklerini belirleyiniz. Cevap: Yazar kimi zaman edebi terimleri ve sanatsal üsluba bağlı olarak süslü sanatlı kelimeleri kullanma yoluna gitse de yinede okurun anlayabileceği bir dil kullanmıştır.


6. “Edebî Akım” Terimi adlı metni Ayna ve Toplum adlı metinle tür, biçim, üslup ve içerik yönünden aşağıdaki tabloda karşılaştırınız.
Cevap: İki eserde de amaç bilgi vermektir. Cümleler sade dil ile oluşturulmuştur. Görüş farklılıkları vardır. İçerik olarak ise edebiyatın işlevi ve toplumla ilişkisinden bahsedilmiştir

TÜM CEVAPLAR İÇİN TIKLAAAAAAA

,11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI 2018 2019, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI, 11 EDEBİYAT CEVAPLARI, 2018 2019 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI BİRYAY,11.SINIF EDEBİYAT CEVAPLARI MEB,11.SNIF EDEBİYAT CEVAPLARI 2019,SAYFA,meb yayınları 11.sınıf edebiyat kitabı cevapları,11.SINIF EDEBİYAT DERS KİTABI CEVAPLARI MEB YAYINLARI, 2018 2019, 11.SINIF EDEBİYAT BİRYAY YAYINLARI CEVAPLARI,11 sınıf edebiyat kitabı cevapları meb ,meb yayınları 11 sınıf edebiyat kitabı cevapları ,11.sınıf edebiyat ders kitabı cevapları meb yayınları 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk