sponsorlu reklam Admatic -sponsor

LİSEDE NASIL BAŞARILI OLUNUR

LİSEDE NASIL BAŞARILI OLUNUR, LİSEDE BAŞARILI OLMAK, LİSEDE BAŞARILI OLMANIN YOLLARI, ORTAÖĞRETİMDE BAŞARILI OLMAK,


Merhaba Arkadaşlar .  Nasıl başarılı olunacağını az çok Biliyorum , paylaşmak İstedim . Uygulayınca notlarda yükselme olduğunu Biliyorum , Şahsen uyguladım

1.Kural : Dersi Derste dinleyin

Bu kural En önemlisi . Bazı arkadaşlar ' Evde çalışırım ' Diye kendini avutmasın . Derste anlamadıgını evde 40 Kerede çalışsan anlayamazsınız . Dersi dinleyebileceğiniz , Mümkünse ön sıralarda ve tek oturunuz . Anlamadıgınız yerleri anında sorma şansınız var , Evde bu yok . Zaten eve gelince Pc Felan derken pek çalışacağımızı sanmıyorum . Dersi derste konuşmadan , Tam konsantreyle dinleyince Kafanızda MUTLAKA Bir şeyler kalıyor .

2 : Anlamadığınız yerleri Sorun

Öğretmenleriniz hep der ' Anlamadıgınız yerleri sorun ' Diye . Sakın ola çekinmeyin . Emin olun ki sizin gibi anlamayan bir çok kişide sizin sayenizde Anlayacak . Sormaktan çekinmeyin , Anlamadıysanız birdaha birdaha sorun . Bu zaten size ekstra puan kazandırır , öğretmeninizin gözünde iyi bir intiba bırakmış olursunuz , sözlü notunuz yüskselir .

3 : İşaret Koyma

Derste Öğretmenler konuyu anlatırken Çoğu zaman söyler ' Bu yazılıda Çıkar ' Diye. Söylediği anda Oraya bir yıldız Koyun . Yazılı zamanı geldiğinde kafanızı çoğu gereksiz bilgiyle doldurmak yerine ( Gereksiz bilgi derken yazılıda çıkmayacak olan bilgiler ) Bu yerlere daha sıkı çalışın . Tekrar tekrar örnekler çözün . Bu önemli bir nokta .

4 : Defter Tutma

İşin en önemli kısmı bu arkadaşlar . Eğer defter tutmazsanız Kitaptaki anlatımla pek birşey anlayamazsınız , defter daha Gerekli ve net bilgiler içerir . Hocalar en kısa yoldan , net anlatır. Kitapta işin ayrıntısı kafa karıştırır . Yazmaktan Üşenmeyin , Yazın .

5 : Soru götürme

Ben Üniversite felan değil , Sınıfı geçiyim yeter diyorsanız Öğretmenlere bol bol soru götürün . Ben bunu anlamadım vs gibisinden sorular . Hem öğretmenlerin gözünde iyi intiba bırakırsınız , hemde O Soruyu anlamaya şansınız olur .

6 : Yazılıdan Önce

Yazılıdan 2 Gün önce yazılıya çalışmak yazılıda başarılı olmanızı kolaylaştıracaktır . Benim size tavsiyem Bir kağıt alın yanınıza , O Yıldızlı yerleri tekrar o kağıda yazın . Defterde yazıyo nasıl olsa niye yazayım ? Demeyin . Tekrar yazınca tekrar etmiş olursunuz ve daha akılda kalıcı olur . O Yazdıklarınızı gece yatmadan önce tekrar tekrar okuyun , ezber yapın .

7 : Tekrar edin

Eve gelince o günkü işlediğiniz dersleri Sadece 1 saat tekrar etseniz bile aklınızda kalır , yazılıya çalışmanıza gerek bile kalmaz .

8-Kesinlikle çok fazla çalışma kağıtları çözme .. google çalışma kağıtları yazın aratın.. Bir de test çözmeeeee

Arkadaşlar eğer bunları yaparsanız gerçekten derslerde yükselme oldugunu göreceksiniz .Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski

sponsor reklamı

SPONSOR REKLAMI

derskonumesnk