Kitap Cevapları, Yazılı Soruları, YKS Konu Anlatımları, TYT Türkçe Konu Anlatımı ve Denemeleri, AYT Edebiyat Konu Anlatımı ve Denemeleri,

adsense reklam

YAZILI SORULARI

12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 18

   12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI, 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları, Kitap Cevapları, 12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları,derskonum.com'un değerli akademisyen-öğretmen-öğrenci-edebiyat sever takipçileri.


Derskonum.com olarak her dönem olduğu gibi yeni dönemde de sizler için kitap cevapları, konu anlatımı, pdf ders notları ile her zaman yanınızdayız..Bu sayfamızda siz değerli takipçilerimiz için  12. Sınıf  Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları ANKA KUŞU YAYINEVİ üzerine bir paylaşım yazacağız. 

Siz de eğer bize ve tüm eğitim camiasına yardımcı olmak adına hazırladığınız yazılıları-notları-soruları-videoları paylaşmak isterseniz mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar..

doğru konum= derskonum

12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 18

Metni Anlama ve Çözümleme 

.1. Metinden Raskolnikov’un psikolojik ve ahlaki özellikleri hakkında hangi çıkarımlara ulaşabiliriz? Açıklayınız.

psikolojik özellikleri: Bitik, yorgun, endişeli, düşünceli

ahlaki özellikleri: vicdanlı, yaptığı hatan vicdan azabı çeken biri2. Raskolnikov’un yaşadığı çatışmanın sebebi nedir? Belirtiniz.

Yaşlı bir kadını öldürmesi ve bu olaydan sonra çok pişman olması


TÜM CEVAPLAR İÇİN: derskonum.com3. Suç ve Ceza adlı romandan alınan metinde hangi anlatım biçimleri öne çıkmaktadır? Bu anlatım biçimlerine metinden örnekler veriniz.


Öyküleme - betimleme


Öyküleme :Raskolnikov, ağır, dermansız bir yürüyüşle, dizkapakları titriyerek ve fena halde üşüyerek, gerisingeriye döndü, odasına çıktı. Kasketini çıkarıp, masanın üzerine attı. On dakika kadar öylece kımıldamadan durdu. Sonra, takatten kesilerek kendisini divana attı, hastalıklı, hafif bir inilti ile iyice uzandı. Gözleri kapalı idi. Yarım saat kadar öylece yattı.

betimleme: V… kilisesinin çan kulesi; meyhanede bir bilârdo masası ve onun başında bir subay, bodrum katında bir tütüncü dükkânındaki püro kokusu, bir birahane, çirkef sulariyle kirletilmiş her yanı yumurta kabuğu içinde kapkara, tamamiyle karanlık bir merdiven, bir yerlerden gelen çan sesleri


4. Yazarın, Raskolnikov’un iç dünyasını anlatmasındaki amaç nedir? Açıklayınız.

Romandaki karakterin ruh dünyasını okuyucuya aktarmak istemesi. Böylelikle okur ile kahraman arasında ruhsal bağ ve empati kurmak.


TÜM CEVAPLAR İÇİN: derskonum.com
5. Metinde kahramanın ruh dünyasını anlatmak için hangi bilim dallarından yararlanılmıştır? Örnekleyiniz.

Psikoloji ve Psikiyatri6. Metinde kahramanın iç dünyasının tahlil edilmesi, esere neler kazandırır? Tartışınız.

Eserin daha estetik daha etkileyici daha sürükleyici olmasını sağlar..TÜM CEVAPLAR İÇİN: derskonum.com
7. Bir okuyucu olarak eserlerde, kahramanların bilinçaltı konuşmalarına ve iç çözümlemelerine yer verilmesinin esere neler kazandırdığını düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi sözlü olarak ifade ediniz.

Eserin daha samimi daha etkileyici olduğunu düşünürüm. Aynı amanda kahramanların iç dünyalarında ne yaşadıklarını öğrenerek onlarla ruhsal bir bağ kurma fırsatı buluruz.8. Sevdiklerinin Raskolnikov’a karşı tavırlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu tavırlar, hangi ailevi değerlere işaret eder?

Olumlu değerlendiriyoru. Ailede hata yapan,zor duruma düşen, başarısız olan olabilir. Her şartta her koşulda birlik olmak gerekir ve destek olmak gerekir.


TÜM CEVAPLAR İÇİN: derskonum.com.

.

.


DİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 12. Sınıf  Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARIDİĞER TÜM SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

PAYLAŞ BİZE DE KATKIN OLSUN :)

Facebook Twitter Google+
1 Komentar untuk "12. Sınıf Edebiyat Kitap Cevapları ANKA YAYINLARI Sayfa 18"

Back To Top -->