Kitap Cevapları, Yazılı Soruları, YKS Konu Anlatımları, TYT Türkçe Konu Anlatımı ve Denemeleri, AYT Edebiyat Konu Anlatımı ve Denemeleri

11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 83

sponsorlu bağlantı ->
11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI
Meb yayınları 11 sınıf edebiyat kitabı cevapları
DEĞERLİ derskonum.com TAKİPÇİLERİ
YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINDA DA BERABER OLACAĞIZ..
İLK DEFA OKUTULACAK OLAN BU DERSİN KİTAP CEVAPLARI SİTEMİZDE YAYINLANACAKTIR..KİTAP CEVAPLARINI OKUL DERSLERİNE PARALEL ŞEKİLDE YAYINLAMAKTAYIZ.
EĞER ACİL DURUM VARSA YORUM KISMINA YAZINIZ 😁
11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERSİ KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI
İYİ ÇALIŞMALAR
DİĞER SAYFALARIN TÜM CEVAPLAR İÇİN TIKLAAAAAAA
...

DERSE HAZIRLIK

1. Şiirin müzikle ilişkisi hakkındaki düşüncelerinizi belirtiniz.
  • Cevap
  • ŞİİR EDEBİ TÜRLER İÇERİSİNDE SES UYUMUNUN VE MÜZİKALİTENİN EN ÖNEMLİ OLDUĞU TÜRDÜR.. BU YÜZDEN DERSKONUM ŞİİRİN AHENKLİ OLMASI GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.. Kİ KAFİYE-REDİF-ASONANS-ALİTERASYON GİBİ UNSURLAR BUNUN DELİLİDİR.

2. Şiirde anlamın açık mı yoksa kapalı mı olması gerektiğini tartışınız.
  • Cevap
  • ŞİİRDE ANLAM KAPALI OLMALIDIR DİYENLERDENİM. ŞİİR DERSKONUM APAÇIK İFADELERİN YER ALDĞI BİR TÜR OLMAMALI.. HER OKUYAN FARKLI ANLAMLAR ÇIKARMALI VE İFADELERİYLE KİŞİLERE BİR ESTETİK ZEVK VERMELİDİR. 
3. Ahmet Haşim’in “En güzel şiirler, manalarını karîin (okuyucunun) ruhundan alan şiirlerdir.” sözünden ne anladığınızı açıklayınız.
  • Cevap
  • ŞİİRİN ANLAMININ HER OKUYANA GÖRE DEĞİŞTİĞİNİ ANLIYORUM. AYNI ZAMANDA DERSKONUM ŞİİRİN KİŞİLERİN DUYGULARINA HİTAP ETTİĞİ İFADE EDİLMİŞTİR.

,11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI 2018 2019, 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI MEB YAYINLARI, 11 EDEBİYAT CEVAPLARI, 2018 2019 11.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI KİTAP CEVAPLARI BİRYAY,11.SINIF EDEBİYAT CEVAPLARI MEB,11.SNIF EDEBİYAT CEVAPLARI 2019,SAYFA,meb yayınları 11.sınıf edebiyat kitabı cevapları,11.SINIF EDEBİYAT DERS KİTABI CEVAPLARI MEB YAYINLARI, 2018 2019, 11.SINIF EDEBİYAT BİRYAY YAYINLARI CEVAPLARI,11 sınıf edebiyat kitabı cevapları meb ,meb yayınları 11 sınıf edebiyat kitabı cevapları ,11.sınıf edebiyat ders kitabı cevapları meb yayınları 

sponsorlu bağlantı ->

PAYLAŞ BİZE DE KATKIN OLSUN :)

Facebook Twitter Google+
0 YORUM "11.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları Kitap Cevapları Sayfa 83"

Back To Top -->