Sponsorlu Bağlantı

YKS'DE (TYT-AYT) AÇIK UÇLU SORU ÇIKACAK MI ?

..........sponsorlu bağlantılar......... .........sponsorlu bağlantılar.......
.........sponsorlu bağlantılar....... .........sponsorlu bağlantılar.......

YKS'DE (TYT-AYT) AÇIK UÇLU SORU ÇIKACAK MI ?YKS'DE (TYT-AYT) AÇIK UÇLU SORU ÇIKACAK MI, YKS'DE AÇIK UÇLU SORU ÇIKACAK MI, AYT'DE SORU ÇIKACAK MI,TYT'DE AÇIK UÇLU SORU ÇIKACAK MI, TYT-YKS, 


ÖNCE
SİZİN İÇİN ÖNEMLİ BİR LİNK

Merhabalar değerli derskonum.com takipçileris.....
Sınava girecek arkadaşlar için önemli bir konu olan AÇIK UÇLU /KISA CEVAPLI SORU konusunda merak edilen bir durum vardı. Acaba yeni sistemde açık uçlu soru çıkacak mı ?

İŞTE DETAYLAR 
👇
YÖK'ün açıklamalarında,Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda, geçen yıl yapılan sınavda olduğu gibi aynı nitelikte, aynı sayıda açık uçlu soru sorulacağı ve açık uçlu soruların kelime bazlı olacağı bildirildi.

Matematik Testinde 3 tane kısa cevaplı soru yer alacak. Adaylar sorunun cevabı olan rakamı cevap kâğıdının ilgili alanında yazacak ve kodlayacak. Cevap kâğıdının değerlendirilmesinde kodlanan bilgiler optik okuyucu tarafından okunacak. Doğru olarak yazılan ancak, kodlanmayan veya yanlış/eksik kodlanan cevaplar işleme alınmayacak.

Fizik, Kimya, Biyoloji Testinin her birinde 1’er soru, Türk Dili ve Edebiyatı Testinde 2 soru, Coğrafya-1 Testinde 1 soru, Tarih Testi ve Coğrafya-2 Testinin her birinde 1’er soru, Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testinde tüm adaylar için ortak olan 1 soru, Yabancı Dil Testinde 3 soru kısa cevaplı sorulardan oluşacak ve kısa cevaplı soruların değerlendirilmesinde doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılmayacak


.........sponsorlu bağlantılar....... ..........sponsorlu bağlantılar........

PAYLAŞ BİZE DE KATKIN OLSUN :)

Facebook Twitter Google+
0 YORUM "YKS'DE (TYT-AYT) AÇIK UÇLU SORU ÇIKACAK MI ?"

Back To Top -->