DERSKONUM.COM


UMUT ETMEKLE İLGİLİ YAZI,KOMPOZİSYON,DENEME

..........sponsorlu bağlantılar......... .........sponsorlu bağlantılar.......
.........sponsorlu bağlantılar....... .........sponsorlu bağlantılar.......

UMUT ETMEKLE İLGİLİ YAZI,UMUT ETMEKLE İLGİLİ
 KOMPOZİSYON,UMUT ETMEKLE İLGİLİ DENEME,UMUT ETMEK HAKKINDA DENEME YAZISI,UMUT ETMEK, ÖZGÜN YAZILAR, 

UMUT……….
Kötü günde insanın sahip olması gereken en önemli şey umuttur.Hayattaki adımlarımızı umutla atarız.
Umut, insanın fırtınalı bir havada sarıldığı yardımsever bir dost elidir. İnsan umut sayesinde  hayata devam eder ve bazen de kaybetmeye  yüz  tutan şeyleri tekrar kazanır. Duyguların en zenginidir. Geleceğe  dair  hayallere umutla sarılır, bağlanır insan.
  Bir ışıktır insanoğluna, imkansızlığın bile imkanına dayalı…
Beklemeyi, sabretmeyi, ,ihtimallere inanmayı öğrenir  insan, geleceği  inşa etmeyi, Şekillendirmeyi umut ile  başarır .İnsana hep bir ‘’olabilir mi’’ heyecanını yaşatır. İnsan umudunu  kaygılarının üstünde tutmalıdır. Cesaret ve çabasıyla  harmanlamalıdır umutlarını. Çıkışı olmadığını düşündüğümüz bir yolu umudumuzu yitirmeden , ayakta dimdik durarak  aşarsak  yaşamaya ve geleceğe  iyi bir adım atmış oluruz. İçindeki  heyecanı kaybetmeden, yenilgiyi kabullenmeden  azimle geleceğe yürümek, hayatın oyunlarına düşmemektir umut.
  Yaşamın bazen sevimli  bazen   ise  içinden çıkılamayan bir kara  dehliz  misali  karanlık yüzünü görürüz. Daha doğrusu hayat bize gösterir en acımasız  halini…Karamsarlık karşısında bir ışık bir güneş misali aydınlatır dünyamızı. Boşluktan kurtarır umut. Çakıl taşlarıyla   bezenmiş   bir yoldur hayat. Ayağı takılmadan, düşmeden yürümeye çalışır insan. Düşerse dizleri kanayacaktır bilir, umut tutar insanın ellerinden.
Umudun kaybeden insan  oyuncağı elinden alınmış çocuğa benzer. O gitti mi  biter, ağlar daimi ve sadece üzülür, yıkılır. Sağlam umutları olan kişi   kaybettiklerinden bile kazanacak, mutlu olacak bir şeyler bulur. Hayata dair umutlarını yitirmediğinde   güneş ansızın doğar insanın gönlüne. Geleceği hayallerle, umutlarla süsler insan . Mutluluğu  için çabalamalıdır insan, hayat çabasız mutluğunu sunma lüksünü asla  tanımaz insana.

Unutmamalıdır ki insan ,hiç  ummadığın  zamanlar  ve kişiler  ile can bulur  hayat, kapıyı çalacak umudun ancak sen istediğinde  mümkündür. Bir gün vazgeçerse insan hayallerinden, amaçlarından   yitirirse umudunu bir sessizlik içinde arafa sürüklenir. Saklamalısın umudunu ,sakladığın umudun doğru anı bekler  her daim.
Hayatını umutlarınla sahiplenirsin, sahiplendiğin kadar seversin. Seversin ve o sakladığın umutlarına binlercesini daha eklersin. İnsanın kalbi tüm gücünü gösterecek kadar sever bazen ve kalbinin gücüne emanet edersin umutlarını. Hayata  ,  geleceğe  sıkı  sıkıya tutunursun,  umutların ile hayatının rotasını çizersin, kalbin ona yardım eder. Yaşamı ertelemek umudun gözlerini kör  eder. Fark etmeden yaşayan insan zaten kaybetmiştir her şeyini .
Mutluluğun pusulasını  asla kaybetme, kaybedersen eğer anlamsızlaşırsın; karanlık bir kuyuda kurtarılmayı  bile  beklemeden  bir ışık olabilir  ihtimalini   düşünmeye  bile  izin vermeden  yaşarsın.

Hislerin  hissizleşir, anlayamazsın. Umudun seni terk etmesine  asla  izin verme. Zamana , hayata  karşı umutla beraber yürümeyi asla unutma. Doğru   günü,   doğru anı bekle….

.........sponsorlu bağlantılar....... ..........sponsorlu bağlantılar........

PAYLAŞ BİZE DE KATKIN OLSUN :)

Facebook Twitter Google+
0 YORUM "UMUT ETMEKLE İLGİLİ YAZI,KOMPOZİSYON,DENEME"

Back To Top -->